Komentāri
Latvijā apcietinātie ārvalstnieki neatzīst vainu Ķīnas iedzīvotāju apkrāpšanā
Šobrīd ārzemnieki atrodas apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā un Latvija gaida izdošanas lūgumu no Ķīnas. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijā nesen apcietinātie Taivānas pilsoņi neatzīst vainu Ķīnas iedzīvotāju apkrāpšanā, informē ārzemnieku advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Augusta vidū Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemērojusi pagaidu apcietinājumu pieciem ārvalstniekiem, kuri iesaistīti lietā par Ķīnas iedzīvotāju apkrāpšanu. Trīs ārvalstniekus aizstāv advokāts Vārpiņš, kurš pastāstīja, ka klientu pases nav redzējis, taču saskaņā ar Taivānas pārstāvju sniegto informāciju viņi ir Taivānas pilsoņi. Saskaņā ar advokāta rīcībā esošo informāciju arī pārējie divi apcietinātie ir taivānieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd ārzemnieki atrodas apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā un Latvija gaida izdošanas lūgumu no Ķīnas. Advokāts ar vīriešiem kontaktējas ar tulka starpniecību. Latvijā vīrieši atradušies tūrisma vai darba meklējumos un advokātam apgalvojuši, ka neko sliktu nav darījuši. Latvijā ieradušies caur Rietumeiropu, un policija viņus aizturējusi kādā dzīvoklī.

Ja 40 dienu laikā Ķīna neiesniegs Latvijai izdošanas lūgumu, tad personas būs jāatbrīvo, norādīja advokāts.

Jau ziņots, ka Valsts policija (VP) augusta vidū vērienīgā operācijā, reaģējot uz informāciju par vairāk nekā divu miljonu eiro izkrāpšanu no Ķīnas iedzīvotājiem, Rīgā un tās apkaimē aizturējusi 110 ārzemniekus. Tiesa pēc Latvijas izmeklētāju ierosinājuma lēma tikai par piecu ārzemnieku apcietināšanu, pārējie ievietoti Valsts robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centros, kur tiek skaidrota viņu identitāte, jo nav skaidra izcelsmes valsts, kā arī pastāv aizdomas par to, vai viņi atrodas Latvijā legāli.

VP saņēma tiesiskās palīdzības lūgumu no Ķīnas, kā rezultātā veikta izmeklēšana un operatīvās darbības divu mēnešu garumā, kas rezultējās iepriekšminētajā operācijā.

Latvijas policija atklājusi, ka krāpšana notikusi, izmantojot telefonkrāpšanas metodes, taču detalizētāku informāciju policija nesniedz, līdz ar to nav skaidrs, vai krāpšanā bijuši iesaistīti tikai pieci apcietinātie ārzemnieki vai arī pārējie 105 ārzemnieki.

Krāpšana veikta laikā no šā gada marta līdz jūlija beigām.

Robežsargi noskaidrojuši, ka neviens no iesaistītajiem iekļūšanai Latvijā nebija šķērsojis valsts ārējo robežu.

Šajā lietā neviens Latvijas pilsonis netika aizturēts Kriminālprocesa likuma kārtībā. Policija turpina notikuma vietā konstatētā Latvijas pavalstnieka pārbaudi, lai noskaidrotu viņa iespējamo lomu noziedzīgā grupējuma darbībā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl