“Kur tādi rodas?!” “Šis nav stilīgi!” Soctīklu lietotājus pārsteidz video ar elektroskūtera iemešanu Rīgas kanālā

0 Komentāru
“Kur tādi rodas?!” “Šis nav stilīgi!” Soctīklu lietotājus pārsteidz video ar elektroskūtera iemešanu Rīgas kanālā
EKRĀNUZŅĒMUMS

Rīgas pašvaldības policija (RPP) šonedēļ aizturēja kādu gados jaunu vīrieti, kurš, izklaides vadīts, Rīgas centra kanālā iemeta nomas elektrisko skrejriteni, notikušā faktu apliecina Valsts policijā (VP).

Likumsargi skaidro, ka aizturētais vīrietis kopā ar savu paziņu, staigājot pa Vecrīgu, pamanīja aktivizētu elektrisko skrejriteni, kuru neviens tobrīd neizmantoja. Abi vīrieši nolēma izmantot izdevību un ar to pavizināties. Nonākot pie Rīgas centra kanāla, viens no viņiem pārvietošanās rīku tajā iemetis, savukārt otrs vīrietis notiekošo filmējis un video publicējis sociālajos tīklos.

Drīz vien pēc notikušā skrejriteņa nomas uzņēmuma darbinieki konstatēja, ka skrejritenis ir pazudis.

Skaties.lv noskaidroja, ka video redzamais elektroskrejritenis pieder uzņēmumam “Fiqsy”. Tās pārstāvis portālam norādīja, ka ir jau apzināti ūdenslīdēji, lai braucamrīku izvilktu no kanāla gultnes. Protams, tas vairs nebūšot lietojams, bet, visticamāk, tiks izmantots rezerves daļām.

Elektroskūteru nomas pārstāvis vēl piebilda, ka ir ierosinātas lietas par divām līdzīgām epizodēm. Tomēr šādu likumpārkāpumu skaits varot būt lielāks, jo arī citas nomas ziņojušas par elektroskūteru “pazušanu”.

Jāpiebilst, ka vēlāk sociālajos tīklos tika pārpublicēts video ar lūgumu atpazīt ļaundari, kas drīz vien arī esot izdevies. Turklāt daudzi soctīklu lietotāji pauda nosodījumu par video redzamā huligāna rīcību.

Tā kā aizturētā vīrieša darbības bija nofilmētas un video ievietots sociālajos tīklos, uzņēmuma darbinieki to ieraudzīja un devās uz notikuma vietu. Netālu no Rīgas centra kanāla uzņēmuma darbinieki iespējamo vainīgo personu pamanīja un aizturēja, paziņojot par to arī VP.

Notikuma vietā ieradās likumsargi, kuri vīrieti nogādāja policijas iecirknī.

1998. gadā dzimušais aizturētais vīrietis jau iepriekš ir sodīts par mantiska rakstura noziegumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas, proti, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizturētajam vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

0 Komentāru