Krimuldā atrasta metadona laboratorija un izņemtas apreibinošas vielas 1,5 miljonu eiro vērtībā

4 komentāri
Krimuldā atrasta metadona laboratorija un izņemtas apreibinošas vielas 1,5 miljonu eiro vērtībā
VALSTS POLICIJA

Valsts policija (VP) šovasar Krimuldas novadā atklājusi metadona laboratoriju un izņēmusi apreibinošas vielas 1,5 miljonu eiro vērtībā, savukārt Krievijas likumsargi izņēmuši kravu ar Latvijā ražotu metadonu, informēja VP.

Šogad pavasarī VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē (ONAP) sākts kriminālprocess par apreibinošo vielu nelikumīgi apriti.

ONAP, veicot izmeklēšanas darbības, sadarbībā ar VP pretterorisma vienību “Omega” un citām VP struktūrvienībām 13.jūlijā Krimuldas novadā pārtraukusi neatļautas metadona laboratorijas darbību. Šī laboratorija bija ierīkota kādā privātmājā. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka narkotiskās vielas tur ražotas kopš šā gada.

Dažādās Latvijas vietās aizturēti seši organizētās grupas dalībnieki – Latvijas valsts piederīgie. Viņu dzīvesvietās, transportlīdzekļos un piederošajos īpašumos veiktas kratīšanas.

Izmeklēšanas darbību rezultātā izņemts vairāk nekā 21 kilogramu narkotiku, metadonu saturošas vielas, dažādi prekursori narkotiku izgatavošanai, tehniskais aprīkojums, saziņas līdzekļi un citi priekšmeti, kam ir nozīme kriminālprocesā.

Izņemto sintētisko narkotiku mazumtirdzniecības vērtība “melnajā tirgū” varētu sasniegt 1,5 miljonus eiro, lēš policija.

Šajā procesā sadarbībā ar Krievijas Iekšlietu ministrijas Galvenās narkotiku apkarošanas pārvaldes darbiniekiem uz autoceļa Maskavas apgabalā tika aizturēta kravas automašīna ar Latvijas valsts numurzīmi un divas personas, no kurām viena bija Latvijas valsts piederīgais.

Krievijā veicot procesuālās darbības, tika izņemti 6,5 kilogrami metadona. Izmeklēšanas laikā apstiprinājies, ka Krimuldas novadā saražotais metadons piegādāts Krievijas tirgum, taču, iespējams, ka laboratorijā saražotā produkcija tirgota arī Latvijā.

Pieciem Latvijā aizdomās turētajiem, kuri dzimuši 1967., 1969., 1970., 1971. un 1976.gadā, piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt 1945. gadā dzimušam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Iesaistīto personu loma izdarītajā noziegumā vēl tiek skaidrota, taču policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēto vidū ir gan organizators, gan narkotiku izgatavotāji. Viens no aizdomās turētajiem jau iepriekš sodīts par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu.

4 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu