Klaja bezkaunība vai “tukšums galvā”? Divi jaunieši Jelgavā, atstājot savus datus, nozog nomas elektroskūterus

7 komentāri

Jelgavā divi jaunieši noīrējuši elektroskrejriteņus, parakstījuši līgumu, samaksājuši par lietošanu uz stundu, taču braucamos izlēmuši neatdot īpašniekiem. Iekāpuši vilcienā ar svešu mantu, jaunie vīrieši devušies uz Olaini cerībā veikt izdevīgu darījumu.

Jelgavā jau vairākus gadus Pasta salā var iznomāt elektroskrejriteņus un citus transportlīdzekļus, kas paredzēti izklaidei. Līdz šim pakalpojuma sniedzēji nebija saskārušies ar nelabvēļiem, kas apzināti nepilda nomas līgumā parakstītos noteikumus.

Taču piektdien gadījās pirmais incidents uzņēmuma vēsturē. Kā stāsta uzņēmuma “Migo city” līdzīpašnieks Mārtiņš, atnāca divi jaunieši, paņēma divus elektroskrejriteņus un devās it kā nomas braucienā uz vienu stundu. Tad, kad nomas vietas darba laiks bija beidzies, bet inventārs joprojām nebija atgriezts, uzņēmums vērsās policijā.

Nejaukais nodoms, šķiet, nebija rūpīgi izplānots. Vīrieši atstāja visus nepieciešamos datus, lai viņus varētu atrast un sodīt par pārkāpumu, kas fiksēts pat kameru kadros. Arī policijai nav izskaidrojuma, kāpēc viņi rīkojušies tik atklāti.

Jaunie vīrieši ar svešo mantu iekāpa vilcienā uz Rīgu. Tā ziņo liecinieki, kas sazinājās ar nomas īpašniekiem. Daži pat teica, ka elektroskrejriteņus mēģināts notirgot. Uzņēmuma līdzīpašnieks Ivars uzzināja vēl šo to par novērošanas kamerā redzamajiem vīriešiem. Atsaucās vairāki iedzīvotāji, kuri cietuši no šiem vīriešiem, kuri acīmredzot paļaujoties uz principu, ka “gan jau mums nekas nebūs”.

Nomas īpašnieki grib atgūt elektroskrejriteņus pēc iespējas ātrāk un aicina cilvēkus neuzķerties uz pārdevējiem, kas piedāvā apšaubāmu preci bez lādētāja. Kā arī, transportlīdzekli reģistrējot, uzrādīsies sērijas numurs.

Policija sākusi izmeklēšanu pēc krimināllikuma 175. panta 1. daļas par kustamas mantas zādzību. Par šādu pārkāpumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem.

Tikmēr, ja kāds zina, kur atrodas nozagtie transportlīdzekļi, vai jaunieši mēģinājuši tos pārdot jūsu apkaimē, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt Ivaram pa tālruni 29437592 vai sazināties ar policiju, zvanot pa numuru 110.

7 komentāri