Ķengaragā aizturēts vīrietis ar 1,7 miljoniem nelegālo cigarešu

0 Komentāru
Ķengaragā aizturēts vīrietis ar 1,7 miljoniem nelegālo cigarešu
Foto: Valsts policija

Mērķtiecīgi īstenojot vienu no Valsts policijas prioritātēm – nelegālo akcīzes preču aprites apkarošanu, Valsts policija pagājušonedēļ Rīgā, Ķengaragā, aizturēja vīrieti, kura mikroautobusā tika glabāts ievērojams daudzums nelegālo cigarešu – 1,7 miljoni.

Kā informē Valsts policija, pret aizdomās turēto vīrieti uzsākts kriminālprocess un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

26. aprīlī ap plkst. 9.30 policisti šo vīrieti sastapa pie viņa mikroautobusa. Ņemot vērā, ka policistiem bija informācija, ka transportlīdzeklī atrodas nelegālās cigaretes, tika veikta kratīšana. Tās laikā transportlīdzeklī tika uzietas 174 kastes, kurās atradās kopumā 1 700 040 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Turpat tika aizturēts arī cigarešu glabātājs, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par pārkāpumiem, kas saistīti ar akcīzes preču nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu vai pārvadāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizturētajam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Pēc procesuālo darbību veikšanas atsavinātās cigaretes tiks nodotas iznīcināšanai Valsts ieņēmumu dienestam.

Efektīva cīņa ar nelegālo akcīzes preču apriti iespējama vien tad, ja tajā iesaistās visa sabiedrība. Tāpēc Valsts policija aicina iedzīvotājus aktīvi ziņot par nelegālā alkohola un cigarešu uzglabāšanas un tirdzniecības vietām. Informēt policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat to tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē.

0 Komentāru