Kapi kā “barotava” negodīgiem biznesmeņiem – dārgas piemiņas vietas tiek izpostītas bez žēlastības, bet nozagtās lietas pārdotas

2 komentāri
Kapi kā “barotava” negodīgiem biznesmeņiem – dārgas piemiņas vietas tiek izpostītas bez žēlastības, bet nozagtās lietas pārdotas

Kapu apgānītāji, kuri, visticamāk, ar mirušu cilvēku apzagšanu nopelnījuši labu kapitālu, droši vien neapzinās sava nodarījuma smagumu. Turklāt mirušo apzadzēji negrasās rimties, un jauni iesniegumi policijā tiek saņemti regulāri. Nesen šāda zādzība notikusi Sarkandaugavā.

Rīdziniece Natālija jau vairākas dienas nerod mieru un joprojām nespēj noticēt, ka ir tādi cilvēki, kuri var bezkaunīgi un bezbailīgi aiztikt svētas lietas. Sieviete saskārusies ar kapu apgānītājiem. Mēneša sākumā Natālija bija devusies uz Sarkandaugavas kapsētu, lai sakoptu mammas kapavietu, ieraugot notikušo, acīs sariesušās asaras.

Granīta soliņš, kas pēc Natālijas aprēķiniem maksā ap 500 eiro, iespējams, jau atrodas kādos citos kapos, bet varbūt arī tur nebūs uz palikšanu. Sieviete ir bijusi policijā rakstīt iesniegumu un tur uzzinājusi, ka neesot vienīgā cietusī.

Sieviete ir pārliecināta, ka ar zagļiem tikt galā var līdzēt tikai paaugstināta teritorijas kontrole. Videonovērošanas kameras, apsardzes darbinieku klātbūtne un policijas reidi. Turpmāk, lai nepievilinātu nelūgtus viesus, Natālija plāno pati savām rokām uzbūvēt vienkāršus soliņus un cerēt uz labāko un iesaka tā darīt visiem, nevis barot negodīgus uzņēmējus, kuri pārceļ vērtīgas lietas no vienas kapavietas uz otru.

Rīgas Ziemeļu iecirkņa policijas priekšnieks Norberts Trepša atzīst, ka zādzības no kapiem ir sāpīgs jautājums, taču to skaits vismaz Ziemeļu iecirknī ir nemainīgs, ap 20 gadījumiem gada griezumā. Tiek nopietni strādāts, lai tiktu zagļiem uz pēdām.

Iespējams, ka iesniegumu skaits varētu būt nedaudz lielāks, jo ne visi cietušie uzskata par vajadzību ziņot policijā. Savukārt likumsargi aicina veltīt laiku un tomēr uzrakstīt iesniegumu, jo jebkuras ziņas var palīdzēt izmeklēšanai, kas visvairāk saistīta tieši ar teritoriju apsekošanu.

Par līdzīgiem zādzības gadījumiem “Degpunktā” ziņoja septembra beigās, kad apgānīti tika Jaunie Bolderājas kapi. Toreiz garnadži aiznesa granīta nožogojumus un sliekšņus, bet izmeklētāji atzina, ka šajā jautājumā ir bezspēcīgi, jo arī paši kapu apsaimniekotāji nav neko darījuši, lai uzlabotu drošību.

Ir pagājuši divi mēneši, un “Degpunktā” sazinājāmies ar cietušo pusi. Diemžēl no policijas joprojām neesot nekādas ziņas, neviens arī neesot noķerts.

TOP komentāri

 • Līga
  +3 +3 0

  Līga

  Slimi cilvēki, kas zog no kapiem. Jelgavā Zanderu kapos, radinieku kopiņā bija izrautas visas puķes, kas bija skaisti sastādītas pavasarī.
 • Anonīms
  +1 +1 0

  Anonīms

  Policijā strādā kaut kādi uzpirkti tirliņi. Vispār neko nav izdarījuši lietas labā! Tas ir ļoti bēdīgi kad mums valstī tā notiek. Šī jau nau pirmā ne pēdējā reize, katru dienu vasarā dzirdu kad kādam nozog apmales vai pieminekļus. Varēja tādā gadījumā uzstādīt kameras un pasaukt kādu izmeklētāju no Krievijas, kurš nav uzpirkt.
  P.S. Jaunie Boldereājas kapi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl