Kaimiņu būšana – garnadzis dodas ciemos un apzog dzīvokli

0 Komentāru
Kaimiņu būšana – garnadzis dodas ciemos un apzog dzīvokli
Ieva Čīka / LETA LETA

Trešdien, 14. jūnijā, kādas Pļavnieku daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas iemītnieks izmantojis izdevību, kad kaimiņš nav mājās un apzadzis dzīvokli, informē Valsts policija.

Vīrietis pieklauvējis pie durvīm, taču tās neviens nav atvēris. Viesis pārbaudījis, ka durvis ir atstātas neaizslēgtas. Vilinājums ieiet svešajā dzīvoklī un paskatīties, kas tajā labs, guvis virsroku.

Ieejot dzīvoklī, nelūgtais viesis pamanījis istabā uz galda novietotu planšetdatoru. Izmantojot radušos iespēju tikt pie papildu ienākumiem, vīrietis svešo mantu paņēmis un devies prom.

Kad dzīvokļa īpašnieks pārnācis mājās un ievērojis, ka ir pazudis planšetdators, viņš nekavējoties par to ziņojis Valsts policijai.

Rīgas Teikas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti ieguva informāciju par personu, kura, iespējams, izdarījusi noziegumu.

Lai pārbaudītu šo informāciju, likumsargi ieradās aizdomās turētā vīrieša mājoklī. Pēc pārrunām ar policiju ļaundaris atzina savu vainu un izstāstīja notikušā apstākļus. Vīrietis arī norādīja konkrēto lombardu, kur bija jau paspējis planšeti pārdot.

Pēc zādzības fakta apstiprinājuma likumsargi turpat aizturēja aizdomās turēto 1993. gadā dzimušo vīrieti.

Būtiski, ka policijai izdevās no lombarda atgūt iepriekš nozagto planšeti un to atdot īpašniekam.

Aizturētais vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par zādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību, kas veikta, iekļūstot dzīvoklī. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka lielākā daļa zādzību no mājokļiem tiek izdarītas, brīvi piekļūstot. Lielā daļā no šādiem gadījumiem saimnieki nav aizslēguši sava nama durvis. Tāpat policija aicina parūpēties par savu un savu mantu drošību, vienmēr aizslēdzot nama ārdurvis.
0 Komentāru