Kabatzagļi uzglūn pat baznīcā! Tūristi pieķer sievieti, kura varētu būt saistīta ar šo noziegumu

1 komentārs
Kabatzagļi uzglūn pat baznīcā! Tūristi pieķer sievieti, kura varētu būt saistīta ar šo noziegumu

Lai arī Rīga ir salīdzinoši droša vieta tūristiem, laiku pa laikam kāds pilsētas viesis tomēr dodas prom ar rūgtuma sajūtu. Tā, piemēram, svētdien no kabatzagļu rokas baznīcā cietusi kāda tūristu grupa.

Ar nepatīkamu incidentu beidzies kādas tūristu grupas Vecpilsētas apmeklējums. Vasarīgo laikapstākļu un senatnīgās arhitektūras apskates vietā pilsētas viesi pieredzējuši vietējo kabatzagļu uzlidojumu.

Sarunā ar pilsētas viesiem atklājies, ka kabatzagļi bijuši sava aroda meistari – garnadžu trijotne ielenkusi tūristus, imitējot drūzmu, grūstījušies un bakstījušies, bet tad kādā mirklī negaidīti devušies prom, savukārt viena no tūristēm, tobrīd vēloties samaksāt par ieejas biļeti, ielūkojusies makā un atklājusi, ka tas ir pilnīgi tukšs. Tajā nav ne aptuveni 700 eiro skaidrā naudā, ne bankas karšu.

“Soma pēkšņi bija vaļā, un es izvilku šo… Nekā. Viss zudis. Tās bija dažas minūtes. Es iedevu viņai piecus eiro un gribēju iedod dzeramnaudu kundzei un paskatījos makā, bet tur nekā. Viss. Tik ātri. Viņi bija profesionāli. Ļoti profesionāli. Tās bija trīs sievietes,” notikušo atstāsta cietusī tūriste.

Tūristu grupa pamanīja personas, kas to varētu būt izdarījušas, un viņi sāka mukšanu. Diviem no iespējamajiem vainīgajiem izdevās aizmukt, bet trešais bija mēģinājis noslēpties kādā ēstuvē, kur tūristu grupa viņu sastapa, un visi kopā sagaidīja policiju.

Diemžēl pie tūristu un aculiecinieku aizturētās sievietes tā arī neizdevās atrast ne nozagto naudu, ne bankas kartes. Visticamāk, labākajās kabatzagļu tradīcijās garnadze savu guvumu jau turpat baznīcā bija veikli nodevusi līdzzinātājai, kurai bija izdevies nozust.

Aizturētā sieviete pašvaldības policijai nav iepriekš zināma, bet par šo notikumu ir informēta Valsts policija, un viņa nogādāta likumsargu rīcībā.

Visticamāk, lielāku skaidrību par notikušo viesīs video kameru ieraksti. Pēc likumsargu novērojumiem, vietā, kur notika zādzība, atrodas vairākas kameras, un, iespējams, tās būs fiksējušas mirkļus, kā svešā manta iegulstas ļaundara kabatā.