Juglā nogalināts vīrietis. Līķis pēc slepkavības izmests pa dzīvokļa logu

1 komentārs
Juglā nogalināts vīrietis. Līķis pēc slepkavības izmests pa dzīvokļa logu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Piektdien, 12. jūlijā, plkst. 16.30 Valsts policija saņēma izsaukumu uz Rīgu, Juglas mikrorajonu, kur iedzīvotāji pie kāda daudzdzīvokļu nama zemē bija pamanījuši mirušu vīrieti ar vardarbīgas nāves pazīmēm.

Notikuma vietā ieradās mediķi, kuri konstatēja vīrieša nāvi.

Bojāgājušais izrādījās 34 gadus vecs vīrietis, un viņa pakausī bija sista brūce.

Notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirkņa policisti un Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi, kuri uzsāka skaidrot notikušā apstākļus.

Veicot sākotnējās izmeklēšanas darbības, aizdomās par slepkavību policisti blakus esošā nama dzīvoklī aizturēja trīs personas – 1963. un 1976. gadā dzimušus vīriešus un 1976. gadā dzimušu sievieti. Jaunākais aizturētais vīrietis ir iepriekš sodīts par zādzību, savukārt pārējie par krimināliem noziedzīgiem nodarījumiem iepriekš nav nonākuši likumsargu redzeslokā.

Izmeklēšanas gaitā iegūtā sākotnējā informācija liecina, ka šajā dzīvoklī starp aizturētajiem un bojāgājušo alkohola reibumā bija norisinājies personiska rakstura strīds. Tā laikā viens no aizdomās turētajiem vīriešiem kompānijas biedram ar kādu priekšmetu iesitis pa galvu. Šis sitiens, visticamāk, bijis iemesls vīrieša nāvei. Pēc tam vīrietis kolektīvi nogrūsts no otrā stāva balkona.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta – par slepkavību. Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījuma vai brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Izvērtējot katras iesaistītās personas nodarījumu, 1963. un 1976. gadā dzimušajiem vīriešiem ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Savukārt 1976. gadā dzimušajai sievietei – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.