Jelgavā nozog dārgu invalīdu palīgierīci; izskan aizdomas, ka policija lietu neizmeklē pietiekami kvalitatīvi

31 komentārs
Jelgavā nozog dārgu invalīdu palīgierīci; izskan aizdomas, ka policija lietu neizmeklē pietiekami kvalitatīvi

Šis ir stāsts par kāda jauna puiša palīgā saucienu un to, kā policija aizmirsa par saviem pienākumiem. Ikviens, kurš var palīdzēt Aleksandram ar informāciju par nozagto ratiņkrēsla vilcēju, ir aicināts ziņot viņam pašam, jo par likumsargu spējām šo lietu izmeklēt kvalitatīvi ir pamatotas šaubas.

Aleksandrs ir 22 gadus vecs Jelgavas iedzīvotājs, kurš no sešu gadu vecuma piekalts ratiņkrēslam. Bērnībā smagā incidentā pakļūstot zem vilciena, puisis zaudēja abas kājas, taču, neskatoties uz to, turpināja dzīvot sociāli aktīvi un nodarbojās ar sportu. Labus rezultātus jaunais vīrietis sasniedzis sēdvolejbolā un pirms četriem gadiem ticis Latvijas izlases sastāvā.

Pirms kāda laika Aleksandrs sapratis, lai atvieglotu pārvietošanos uz treniņiem un darbu, viņam ir nepieciešams kāds elektronisks palīgs, motocikls jeb vilcējriteņa elektromotors. Specifiska un pietiekoši dārga iekārta, kas stiprinās pie jebkāda veida ratiņkrēsliem un pilda vilcēja funkcijas.

Līdzcilvēki, draugi un radinieki palīdzēja puisim organizēt ziedojumu vākšanu un pirms mēneša Aleksandrs beidzot tika pie ilgi gaidītās un kārotās iekārtas. Saprotot tās efektivitāti, Aleksandrs nolēma popularizēt ierīci visā Latvijā, lai palīdzētu citiem invalīdiem, un pat bija sācis meklēt atbalstu valstiskā līmenī.

Taču, kamēr puisis domāja par citiem un kārtoja lietas, ar vilcienu braukājot no Rīgas uz Jelgavu un atpakaļ, nācās šķirties no sava elektriskā palīga, tas gluži vienkārši nozagts no stacijas perona.

Aleksandrs paļāvies uz “Latvijas Dzelzceļa” videonovērošanas kamerām, kas izvietotas uz perona, tās kalpojušas par cerību, ka viss būs kārtībā. Diemžēl no rīta atbraucot uz Jelgavu, Aleksandrs konstatējis ka braucamrīks ir pazudis.

Valsts policijas pārstāvji pieņēmuši paskaidrojumus un ierosinājuši krimināllietu. Taču diemžēl šīs lietas izmeklēšanas ātrums nav bijis tik liels, kā gribētos. Kopš zādzības pagājušas sešas dienas, bet nekādas sakarīgas ziņas no likumsargiem Aleksandrs nav saņēmis. Turklāt izmeklētāja zvans ceturtdien iznīcinājis arī pēdējo cerību.

Lai noskaidrotu, vai tiešām uz perona uzstādītā videonovērošana zādzības dienā nebija darbojusies, “Degpunktā” sazinājās ar akciju sabiedrības ”Latvijas Dzelzceļš” pārstāvjiem.

“Līdz vakardienai, kad saņēmām pirmo zvanu no mediju pārstāvjiem, no jums, no ”Degpunktā”, mums nebija informācijas par šo notikumu. Nav bijis neviens oficiāls pieprasījums no tiesību sargājošām instancēm par videomateriālu caurlūkošanu un šīs zādzības videomateriālu caurskati. Bet, saņemot ziņu no jums vakar vakarā, mēs šodien esam iesaistījuši mūsu drošības dienestu, un SIA ”LDZ apsardze” veic visu stacijas tuvumā un uz peroniem esošo videokameru ierakstu caurlūkošanu un centīsimies palīdzēt kā varam,” saka “LDz” ārējas komunikācijas daļas vadītājs Toms Kalnītis.

Atbildi par videonovērošanas kameru ierakstu esamību vai neesamību, Latvijas dzelzceļš pārstāvji sola sniegt nākamnedēļ. Savukārt Valsts policijas pārstāvji, par lietas izmeklēšanu nekādus komentārus nesniedz. Likumsargi arī nav papūlējušies noskaidrot, kāpēc notikusi dezinformācija un Aleksandrs ticis maldināts.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā