Jelgavā nolaupa jaunieti un “BMW” bagāžniekā aizveda uz mežu pāraudzināšanas nolūkos

27 komentāri
Jelgavā nolaupa jaunieti un “BMW” bagāžniekā aizveda uz mežu pāraudzināšanas nolūkos
EMĪLS DESJATŅIKOVS, F64

Šā gada 20. februārī, iekļūstot dzīvoklī un izmantojot vardarbību, personu grupa nolaupījusi 1999. gadā dzimušu jaunieti, kuru ievietoja vieglās automašīnas bagāžas nodalījumā un aizveda uz mežu pāraudzināšanas nolūkos.

Kā portālu Skaties.lv informē Valsts policija, pateicoties tam, ka cietušais neapjuka un paspēja paziņot par notikušo policijai, bija iespējama likumsargu operatīva rīcība, un atpakaļceļā no meža uz pilsētu noziedzīgo nodarījumu pārtrauca Speciālo uzdevumu bataljona Zemgales reģiona rotas darbinieki.

Policija informē, ka 20. februārī ap plkst. 1.29 Jelgavā pieci jaunieši bez uzaicinājuma iekļuva dzīvoklī un, lietojot fizisku spēku un izsakot draudus, nolaupīja 20 gadus vecu jaunieti, viņu ievietoja automašīnas “BMW 525D” bagāžas nodalījumā un aizveda uz mežu, kur turpināja savas noziedzīgās darbības, draudot ar fizisku izrēķināšanos un pazemojot nolaupīto puisi.

Pēc tam cietušais tika atkal ievietots minētās automašīnas bagāžas nodalījumā un vests atpakaļ uz pilsētu.

Tā kā jaunietim izdevās par notikušo paziņot likumsargiem, veiksmīgu operatīvo darbību rezultātā jau pēc neilga laika Speciālo uzdevumu bataljona Zemgales reģiona rotas darbinieki automašīnu apturēja un aizturētos nodeva dežurējošai operatīvajai grupai un papildu piesaistītajiem Jelgavas Kriminālpolicijas nodaļas operatīvajiem darbiniekiem, kuri veica darbu ar aizturētajiem, cietušo un lieciniekiem, lai noskaidrotu notikušā motīvus un apstākļus.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti 1992., 1998., 2000., 2001. un 2002. gadā dzimuši Tukuma un Dobeles iedzīvotāji.

Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 153. panta pirmās daļas par personas sagrābšanu, lietojot vardarbību vai draudus, vai aizvešanu ar viltu vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli (personas nolaupīšana).

Šobrīd visām personām ir piemēroti piespiedu līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, taču attiecībā uz minētā panta pārkāpumiem paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicību brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Valsts policija atgādina, ka šādā vardarbīgā veidā savstarpējo attiecību kārtošana ir sodāma rīcība, par ko paredzēta kriminālatbildība.