Jaunieši nozog “CityBee” nomas auto; par to draud līdz 10 gadiem ilgs cietumsods

2 komentāri
Jaunieši nozog “CityBee” nomas auto; par to draud līdz 10 gadiem ilgs cietumsods

Jaunieši nozaguši “CityBee” koplietošanas auto, taču šoreiz pabraukāšanās beigsies ar nopietnākām sekām par naudas sodu – par pārkāpumu draud līdz 10 gadiem ilgs cietumsods, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Brīvdienas vakarpusē vairākas policijas ekipāžas saņēmušas izsaukumu uz Iļģuciemu, kur “CityBee” mašīnu zilā krāsā vadījušas nepilngadīgas personas.

Saņemta informācija no uzņēmuma, ka viņu automašīna nesankcionēti sākusi kustību, veic agresīvus manevrus, iespējams, ir zagta un tajā atrodas nepilngadīgas personas.

Pateicoties uzņēmuma sniegtajām norādēm par to, kur pārvietojas automobilis, likumsargiem ātri vien izdevies to panākt, taču jaunieši, jau iztālēm pamanot policijas mikroautobusus, metušies, kur nu kurais. Dažiem paveicies vairāk, bet dažiem tomēr nav izdevies aizlaisties.

Kopumā automašīnā sēdējuši vairāki nepilngadīgie un policisti tiem dzinušies pakaļ. Kad jauniešus beidzot izdevās apturēt un noskaidrot, kādēļ bēguši, atbilde bija – bailes.

Tā kā uz notikuma vietu bija nosūtītas vairākas policijas ekipāžas, kārtībsargi tuvējās ielās sastapušies un pārbaudījuši trīspadsmit jauniešus, no kuriem vismaz daļa, visticamāk, bija kā saistīti ar notikušo vai pat bija atradušies meklētajā automašīnā. Jāteic, ka dažiem pēc šīs sarunas mājās nācās doties kārtības sargu pavadībā.

Rezultātā uzsākti četri administratīvā pārkāpuma procesi par nepilngadīgo personu, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu, atrašanos uz ielas pēc plkst. 22.00 bez vecāku vai personu, kas viņus aizstāj pavadības, kā arī uzsāktas divas pārbaudes lietas par diviem nepilngadīgajiem, kuri vēl nebija uzsākuši 14 gadu vecumu, kad iestājas administratīvā atbildība.

Taču pašvaldības policistu ierosinātās lietas ir tikai maza daļa no šā vakara veikuma sekām. Kā “Degpunktā” noskaidroja Valsts policijā, papildus ceļu policistu fiksētajiem pārkāpumiem par šo braucienu jau ir ierosināts kriminālprocess, jo, kā izrādās, šajā gadījumā jaunieši pie “CityBee” nomas auto nav tikuši ar viltu jeb, izmantojot citu personu datus kā citkārt, bet gan to nozaguši.

Pagaidām vēl precīzi nenoskaidrotos apstākļos auto atslēgas nonākušas šofera rīcībā un brauciens ar spēkratu nav reģistrēts nomas sistēmā. Šobrīd turpinās incidenta izmeklēšana, taču, ja izdosies pierādīt, ka auto nozagts, vaininiekam draud līdz pat desmit gadiem aiz restēm.
2 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Jēkabpilī pazudis attēlā redzamais vīrietis; ģimene lūdz palīdzību meklēšanā

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Nepieskatīts suns sakož policijas darbinieci

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Krišjāņa Baronā ielā iedzīvotāji pamanījuši bērnus, kas staigājuši pa ēkas jumtu

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Aculiecinieks palīdzējis policijas darbiniekiem aizturēt kādu aizdomīgu autovadītāju

Ziepniekkalnā daudzdzīvokļu mājā aizdegas bērnu ratiņi

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs