Komentāri
Izlasi, ja Tev ir velo! Valsts policija aicina nodrošināties pret velosipēda zādzību
VP

Iestājoties velobraukšanai piemērotiem laika apstākļiem un sākoties aktīvai velosezonai, aktivizējas arī velosipēdu zagļi, kuri izmanto iespēju nozagt velosipēdus, kas ir  nepieslēgti vai pieslēgti ar sliktas kvalitātes saslēdzējiem. Tādēļ Valsts policija aicina pievērst uzmanību velosipēdu zādzībām un veidiem kā tās novērst.

Iestājoties siltākam laikam aktivizējas velobraucēji, kuri savās ikdienas gaitās dodas, izmantojot velosipēdu, tomēr ir jāatceras, ka līdz ar velosezonas sākšanos un velosipēdu biežāku izmantošanu, biežāk notiek arī velosipēdu zādzības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī gada pirmajos trīs mēnešos Valsts policija (VP) ir reģistrējusi 143 velozādzības, no kurām 67 gadījumi ir notikuši Rīgas reģionā. Lai arī velosipēdu zādzību skaits pēdējo trīs gadu laikā pakāpeniski samazinās – 2015. gada pirmajos trīs mēnešos VP reģistrējusi 180 zādzības un 2016. gadā, tajā pašā laika posmā 164 velozādzības, ir jāatceras par sava velosipēda drošību.

Kāpņu telpas – ne tā drošākā vieta

Policijas pieredze liecina, ka velosipēdi tiek nozagti, kad tie ir atstāti koplietojamās vai kāpņu telpās un nav pieslēgti, vai ir pieslēgti ar nekvalitatīviem saslēgiem. Šādā gadījumā velosipēda zaglim pietiek ar pāris sekundēm, lai pārkniebtu drošības trosi un dotos prom, neradot aizdomas apkārtējiem.

Pārbaudi statīvu

Atstājot velosipēdu sabiedriskās vietās velonovietnēs, ir jāpārliecinās par velonovietnes statīva drošību, vēlams, lai velosipēdu pie tā var pieslēgt ar riteni un rāmi. Novietnes statīvam ir jābūt masīvam un pareizi nostiprinātam, pieslēdzot velosipēdu jāpievērš uzmanība vai statīvam nav bojājumi, kas atvieglotu velozādzību.

Neatstāj mantas groziņā

Pēc velosipēda pieslēgšanas velonovietnē, jāpārbauda vai uz velosipēda bagāžnieka vai groziņā nav atstāti vērtīgi priekšmeti, kas var tikt nozagti. Tāpat vēlams noņemt no velosipēda lukturus un velodatoru, kas varētu piesaistīt zagļa uzmanību.

Izmanto drošus saslēgus

Lai nodrošinātos pret velozādzībām, VP aicina izmantot par drošiem atzītus saslēgus – U-veida metāliskās slēdzenes, kas ir masīvas un grūti uzlaužamas, tās ir sarežģīti pārkniebt vai pārzāģēt. Saslēgu vēlams novietot tuvu zemei, ar atslēgas caurumu vērstu pret zemi, lai apgrūtinātu velozagļa darbu to atmūķējot. Laiks, ko zaglim jāpavada pie šāda veida slēdzenes, ir būtiski ilgāks, kas dod iespēju apkārtējiem pamanīt velosipēda zādzības mēģinājumu un ziņot par to policijai pa tālruni – 110.

Videonovērošanas kameras attur zagļus

Ja, dodoties ar velosipēdu, jūsu galamērķī nav velonovietne, VP aicina velosipēdu pieslēgt video novērošanas kameru tuvumā, kas palīdz atturēt velozagļa nodomu īstenošanu. Gadījumā, ja velozādzība tiek izdarīta, tad video novērošanas kameras materiāls var palīdzēt atrast nozagto velosipēdu. Pieslēdziet velosipēdu pie masīviem, nekustīgiem priekšmetiem. Ja ir vairāki velosipēdi, saslēdziet tos kopā un pieslēdziet drošai konstrukcijai, lai apgrūtinātu to zādzību un pārvietošanu.

Balkonam 1. stāvā – labāk nē!

Izvairieties velosipēdu atstāt uz balkona, ja dzīvojiet pirmajā vai otrajā stāvā. Atstājot to tur, velozaglim rodas iespēja to nozagt, neiekļūstot telpās, un viegli pamanīt, ejot garām balkonam.

CSDD reģistrācija

Pērkot jaunu velosipēdu, reģistrējiet to CSDD, kas var būtiski atvieglot policijas darbu, lai atgrieztu velosipēdu tā likumīgajam īpašniekam.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl