Iespaidīgs “ķēriens” – policija noliktavā Rīgā atrod teju sešus miljonus nelegālo cigarešu

7 komentāri
Iespaidīgs “ķēriens” – policija noliktavā Rīgā atrod teju sešus miljonus nelegālo cigarešu
VALSTS POLICIJA

Likumsargi Rīgā noliktavā atraduši un atsavinājuši teju sešus miljonus nelegālo cigarešu, informē Valsts policija.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas amatpersonas bija noskaidrojušas personu, kura uzglabā nelegālās cigaretes. Veicot virkni izmeklēšanas darbību policisti pagājušajā nedēļā, 17. aprīlī, aizturēja 1957. gadā dzimušu vīrieti.

Veicot sankcionētas kratīšanas kādā Rīgas mikrorajona rūpniecības teritorijas noliktavā un turpat novietotajos transportlīdzekļos, policisti konstatēja 5 980 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kā arī trīs kravas automašīnas un kravas furgonu ar piekabi. Policijai tapis zināms, ka vīrietis nelegālās cigaretes visticamāk bija plānojis vest uz ārzemēm.

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu lielā apmērā policijā ir uzsākts kriminālprocess. Krimināllikumā par šādu pārkāpumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Policija arī turpmāk īstenos aktivitātes akcīzes preču nelegālās aprites apkarošanā un aicina šajā cīņā iesaistīties arī iedzīvotājus. Ja kādam iedzīvotājam vai komersantam ir informācija par nelegālo akcīzes preču apriti, informēt policiju ir iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

7 komentāri