Iepriekš sodītu pedofilu rosina apsūdzēt par divu meiteņu izvarošanu un piespiešanu lietot narkotikas

1 komentārs

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai apsūdzēt iepriekš sodītu pedofilu par divu meiteņu izvarošanu, piespiešanu lietot narkotikas un citiem noziegumiem.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa aģentūru LETA informēja, ka pagājušā gada 24.jūlija policijā vērsās sieviete par to, ka pret viņas 12 gadus veco meitu kāds vīrietis pret viņu veicis seksuālu vardarbību. Tobrīd vīrieša personība nebija noskaidrota un meitenei bija zināms tikai viņa vārds un tas, ka viņš dzīvo kaut kur Rīgas centrā.

Lasi vēl: Pieaug pedofilu aktivitāte, jo īpaši digitālajā vidē

Policija veica aktīvas izmeklēšanas un operatīvās darbības ar mērķi noskaidrot un aizturēt vainīgo personu. Tika noskaidrots, ka 2020. gada marta sākumā minētais vīrietis vērsa seksuālu vardarbību, proti, veicot dzimumaktus un aktus pretdabiskā veidā, pret minētās sievietes 12 gadīgo meitu un tās pašas noziedzīgās darbības izdarījis pret vēl vienu 12 gadīgu meiteni.

Mazgadīgas meitenes tika ieslēgtās dzīvoklī, viņām bija liegta iespēja aiziet, kā arī viņas piespieda lietot narkotiskās vielas.

Vienai no meitenēm vīrietis izteica draudus nodarīt miesas bojājumus. Savukārt otro meiteni vēl ilgi pēc notikušā, proti, no 2020. gada marta sākuma līdz 2020.gada jūlijam viņš vajāja, tajā pašā laikā turpinot pret viņu veikt seksuālu vardarbību.

Veicot apjomīgu izmeklēšanas darbu, jau iesnieguma saņemšanas dienā policija noskaidroja iespējamo vainīgo vīrieti un viņa atrašanas vietu.

Aizdomās turētais 1959.gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir sodīts par nepilngadīgas personas izvarošanu. Tās pašas dienas vēlā vakarā policisti viņu aizturēja un viņa dzīvesvietā veica kratīšanu, kuras laikā konstatēja un izņēma narkotiskās vielas – amfetamīnu.

Aizdomās turētajai personai tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Pērn decembrī lieta nodota prokuratūrai. Vīrieti rosināts apsūdzēt par izvarošanu, seksuālu vardarbību, pamudināšanu lietot narkotikas, par narkotiku neatļautu glabāšanu, par draudiem nodarīt smagus miesas bojājumus, par nelikumīgu brīvības atņemšanu un vajāšanu.

Vīrietim par minētajiem nodarījumiem draud mūža ieslodzījums, vai brīvības atņemšana līdz 20 gadiem.

Valsts policija aicina bērnu vecākus pievērst uzmanību tam, kā bērni pavada brīvo laiku, tostarp – ar kādām personām komunicē interneta vidē un ar ko satiekas. Svarīgi ar savām atvasēm nodibināt uz savstarpējo uzticību balstītas attiecības, lai bērns stāstītu vecākiem par notikumiem savā dzīvē un jautātu padomu, nebaidoties tikt nosodīts.

Rodoties aizdomām par noziedzīgu nodarījumu, nekavējoties jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu.