Iedzīvotāji ziņo par divu laupītāju atrašanās vietu! Policija veic aizturēšanu

Pievienot komentāru
Iedzīvotāji ziņo par divu laupītāju atrašanās vietu! Policija veic aizturēšanu
Ilustratīvs foto: F64

Valsts policijas darbinieki pēc iedzīvotāju sniegtās informācijas 15. decembrī veica divu vīriešu aizturēšanu par kādu novembra beigās veiktu laupīšanu.

26. novembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirknis saņēma informācija par laupīšanu, lietojot fizisku spēku. Likumsargi noskaidroja, ka tās dienas rītā ap pulksten 06.30 divi vīrieši aplaupīja 1978. gadā dzimušu vīrieti, kurš tobrīd devies mājās pa A. Kalniņa ielu.

Abi ļaundari piegājuši cietušajam klāt, viens no viņiem iesitis vīrietim ar dūri pa seju un nogrūdis zemē, kā rezultātā nolaupījis somu ar personīgajām mantām.

Veicot izmeklēšanas darbības, policisti ieguva videonovērošanas kameru ierakstus, tādējādi identificējot iespējamos vainīgos. Lai varētu sekmīgāk noskaidrot notikušā apstākļus, policija aicināja atsaukties šā nozieguma aculieciniekus.

Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, Rīgas Centra iecirkņa policisti sadarbībā ar Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām noskaidroja viena no ļaundaru iespējamām atrašanās vietām un 15. decembrī netālu no savas dzīvesvietas viņu aizturēja. Savukārt Rīgas pašvaldības policija tās pašas dienas laikā aizturēja otru vainīgo.

1986. un 1987.gadā dzimušie vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par analoģiskām darbībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.