“Iedevu savus datus. Ar to arī viss sākās!” Veikls krāpnieks no pensionāres izmāna naudu

5 komentāri

Krāpnieki, kuri lielākoties par saviem upuriem izvēlas pensionārus, joprojām turpina aktīvu darbību. Par nelaimi, izkrāpšanas mēģinājumi viņiem mēdz arī izdoties.

Raidījumam “Degpunktā” par savu skaudro pieredzi ar kādu krāpnieku vēlējās pastāstīt 73 gadus vecā Ināra, kura šobrīd dzīvo Limbažos. Pensionāre grib brīdināt citus ļaudis neuzķerties uz vīrieša lieliskajiem solījumiem, kuri izrādījās ne tikai meli, bet arī rūpīgi izplānota shēma, kā ievilināt upurus. Krāpnieka plāns aizsākās ar telefona zvanu, ko Ināra saņēma pirms pāris mēnešiem.

Viņai piezvanījis kāds vīrietis un solījis finansiālu palīdzību. Vīrietis viņu mudinājis ieguldīt vērtspapīros.

Krāpnieks pa telefonu izstāstīja, kā Ināras klēpju datorā iespējams ieinstalēt programmu “Skype”, caur kuru būšot ērtāk aprunāties. Saruna interneta vidē ilga vairākas stundas, kuru laikā pensionāre tika pierunāta atklāt savus personas datus.

Tiklīdz Ināras bankas kontā ieskaitījās ikmēneša pensija 250 eiro apmērā, tā automātiski tika rezervēta un pensionārei vairs nebija pieejama. Bankas izrakstā pēc tam parādījās pirkums, kuru sieviete it kā nesen veikusi.

Ināra vēl nezaudēja cerību, ka naudu būs iespējams atgūt, tāpēc vērsās bankā pēc palīdzības. Bankas pārstāvji joprojām nav devuši atbildi, tāpēc Ināra izlēma, ka vienīgā iespēja, kā atgūt 550 eiro, ir lūdzot policijas palīdzību.

Tagad Ināras viesistabā pastāvīgi saglabājas 8 grādu temperatūra, jo, lai iekurinātu krāsni, nepieciešams iegādāties malku un briketes, bet pensija ir izkrāpta, un līdzekļu tam nepietiek. Pārtiku abiem suņiem sagādāja kaimiņi, kuriem sieviete vēlas no sirds pateikties.

Pensionāre nojauš, ka lieta uz priekšu tik ātri nevirzīsies, kā arī neizslēdz iespēju, ka vainīgais tomēr netiks saukts pie atbildības. Sieviete uzsver, ka saņēmusi mācību un tik smagu kļūdu savā dzīvē vairs nepieļaus.

5 komentāri