Gulēja asiņu peļķē bez dzīvības pazīmēm – lielveikala apsargi līdz nāvei nospārda iesnaudušos klaidoni

58 komentāri
Gulēja asiņu peļķē bez dzīvības pazīmēm – lielveikala apsargi līdz nāvei nospārda iesnaudušos klaidoni

Deviņdesmitajos gados un pat krietni vēlākos laikos medijos regulāri parādījās stāsti par varmācīgiem apsargiem, kas dažādos masu pasākumos, veikalos un sadzīves situācijās izrēķinājušies ar pārkāpējiem un vienkārši cilvēkiem, kas viņiem nav patikuši. Ja līdz šim šķita, ka problēma daudz maz izskausta un apsargu rindas papildinājuši saprātīgi “kadri”, tad pirms dažām dienām notikušais lielveikalā “Dole” atkal sabiedrībai nāca kā šoks. 

Bija sestdienas pievakare, un lielveikalā “Dole” apmeklētāju bija pietiekami daudz, lai nepamanīts nepaliktu kāds cilvēks, kas gulēja tirdzniecības centra pakājē savu asiņu peļķē bez dzīvības pazīmēm. Aculiecinieki par notikušo paziņoja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Mediķiem ierodoties notikuma vietā, konstatēta vīrieša nāve. Par notikušo un acīmredzamajiem miesas bojājumiem ziņots policijai, kas sākusi izmeklēšanu.

Tika noskaidrots, ka notikušajam ir daudz aculiecinieku – iedzīvotāji redzējuši, kā divi kungi apsardzes formā izvilkuši vīrieti aiz kapuces no tirdzniecības centra un atstājuši ārpusē. Ātro palīdzību izsauca garāmgājēji, un pēc tam tika uzsākts kriminālprocess, jo vīrietis acīmredzami tika atstāts bezpalīdzīgā stāvoklī. Tika pieņemts lēmums aizturēt abus apsargus.

Sākotnēji policisti pieļāvuši, ka apsargi tikai vīrieti pametuši likteņa varā, taču vēlāk noskaidrojies, ka veikala drošības sargātāji paši arī ir vainojami nāvējošo miesas bojājumu nodarīšanā.

Ir saņemts ekspertīzes atzinums par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kā rezultātā iestājusies cietušās personas nāve. Abiem apsargiem piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, taču viņiem aizliegts ieņemt amatu, kuru viņi līdz šim ieņēmuši. Cietušā līķis joprojām nav identificēts.

Tāpat policisti skaidro, kur notikusi sišana. Sākotnējā informācija liecina, ka incidents sācies lielveikala labierīcībās, kur drošībnieki atraduši iesnaudušos klaidoni. Pamatīgi atspārdīts, cietušais no telpām iznests ārā salā.

“Manuprāt, prakse, pēc kuras rīkojās apsardze, nav likumiska. Ir pārkāpti jebkādi normatīvie akti ,un noteikti katrs no apsardzes darbiniekiem, saņemot sertifikātu, zina, kā rīkoties situācijā,” norāda Rīgas Ķengaraga iecirkņa kriminālpolicijas priekšniece Inga Meikšāne.

Filmēšanas laikā pie lielveikala “Dole” sastapām arī abu varmācīgo apsargu kolēģus. Arī viņi, neskatoties uz nesen notikušo, nebija diez ko draudzīgi.

Atšķirībā no dienas, kad veikalā tika nosists cilvēks, šoreiz apsargi bija naski uz policijas saukšanu. 20 minūtes reportieris un žurnālists pasala pie “Doles”, bet policija tā arī neatbrauca. Žēl, jo par žurnālista darba traucēšanu pārkāpējam var uzlikt naudas sodu līdz 140 eiro.
58 komentāri