Grūtnieces slepkavam Ādažos piespriež mūža ieslodzījumu; topošā bērna tēvs nevēlējās uzņemties atbildību

5 komentāri
Grūtnieces slepkavam Ādažos piespriež mūža ieslodzījumu; topošā bērna tēvs nevēlējās uzņemties atbildību
EKRĀNUZŅĒMUMS

Mūža ieslodzījumu Latvijas tiesas piemēro ārkārtīgi reti, un nodarījumam jābūt tiešām ļoti smagam, lai visu atlikušo dzīvi vainīgais pavadītu aiz restēm. Šonedēļ par vienu tā saukto mūžinieku ieslodzījuma vietās kļuva vairāk – tiesa pelnīti bija nesaudzīga pret kādu 20 gadus vecu puisi, kurš pērn ziemā nogalināja savu meiteni, kura bija bērniņa gaidībās.

2018. gada februārī, nomaļā vietā pie Ādažiem, biezā sniega segā tika atrasts jaunas sievietes līķis. 23 gadus vecā vietējā iedzīvotāja iepriekš bija pazudusi bez vēsts, un saistībā ar mīklaino izgaišanu tika pratināts meitenes puisis – 20 gadus vecs vīrietis.

Sniedzot policijai liecības par to, kad vīrietis pēdējo reizi redzējis savu draudzeni, viņš sapinies versijās un beigu beigās, neizturot spiedienu, pastāstījis, ka izdarījis slepkavību, līķi nobēdzinot nomaļa ceļa malā, kas iet gar Gaujas-Baltezera kanālu.

Vietējie toreiz uzskatīja, ka uzbrukums noteikti bija plānots un arī vieta tam speciāli izvēlēta. Tā nejauši te iebraukt ir sarežģīti. Turklāt šādā nomalē nekad nav lieku acu.

“Mašīnas te brauc reti. Tajā laika posmā, kad es te eju, parasti pabrauc garām kādas divas mašīnas, tas ir 40 minūšu laikā. No asfalta nākam 40 minūtes, dažreiz divas, varbūt trīs mašīnas aizbrauc. Dažreiz te cilvēki ar suņiem pastaigājas, vai tāpat vien, kā mēs, bet reti. Varbūt viņš viņu ar mašīnu te atveda. Tur ir pagrieziens, un arī no tās puses neredz. Un tajā momentā viņu paņēma un kaut kur aizvilka. Izrādījās, ka viņa ir šeit,” atklāj vietējie iedzīvotāji.

Policija toreiz norādīja, ka noziegums ir sevišķi smags un pieļāva, ka varmākam var tikt piespriests pat mūža ieslodzījums.

Lasi vēl: “Degpunktā” sižets drīz pēc paveiktās slepkavības

Pēc gada un trim mēnešiem šī lieta aiz slēgtām sēžu zāles durvīm novesta līdz loģiskam iznākumam. Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 117. panta trim punktiem – proti, ja noslepkavota sieviete, vainīgajam apzinoties, ka viņa ir grūtniecības stāvoklī, tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un mantkārīgā nolūkā. Rīgas rajona tiesa slepkavam piespriedusi mūža ieslodzījumu.

Saskaņā ar prokurores uzturēto apsūdzību norādīts, ka vīrietis, uzzinot faktu, ka draudzene no viņa gaida bērnu, nevēlējies uzņemties atbildību. Varmāka atradis tikai vienu risinājumu – topošo māmiņu un paša nedzimušo bērnu noslepkavot.