Grīziņkalnā aiztur vīrieti par velosipēda zādzību, bet jau pēc pāris stundām atbrīvo

0 Komentāru

Ar katru gadu Grīziņkalna apkaime kļūst par arvien sakoptāku un drošāku vietu. Tomēr nakts aizsegā šeit joprojām gana regulāri ieklīst dažādi aizdomīgi tipi. Pašvaldības policistiem izdevies aizturēt kādu vīrieti, kurš, visticamāk, tik tikko bija nozadzis svešu velosipēdu, bet pēc pāris stundām viņš jau ticis atbrīvots, stāsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Svētdienas naktī Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, atrodoties izsaukumā kopā ar Valsts policijas darbiniekiem, pamanīja, ka netālu no notikuma vietas kāds vīrietis ar velosipēdu izbrauc no piemājas pagalma. Vīrietis izskatījās visai tramīgs. Ieraugot policijas darbiniekus, viņš strauji mainīja iešanas virzienu – pagriezās un devās prom,” notikušā apstākļus skaidro Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Greidāne.

Vīri ielēkuši busiņā un jau tuvākajā šķērsielā panākuši steidzīgo vīrieti, kurš visai savādā veidā, balansējot uz viena riteņa, centies aizstumt braucamo.

“Viens no policistiem pamanīja, ka šim velosipēdam ir divas dažādas riepas, proti, ar to nevar pabraukt. Tas ir viens, kas raisīja aizdomas. Un otrs ir tas, ka vīrietis nevarēja atbildēt uz visiem jautājumiem,” stāsta Greidāne.

Kārtības sargi palūguši vīrieti uzkavēties, un viens no inspektoriem devies uz pagalmu, no kura iznāca aizturētais. Tur arī atklājies, kāpēc viņš nav iegaumējis velosipēda marku.

Kad vīrietis jau nonācis aiz restēm un uz notikuma vietu izsaukti kolēģi no tuvākā Valsts policijas iecirkņa, kārtības sargi devušies uz vietu, no kuras paņemts svešais velosipēds.

Rezultātā gan aizturētais, gan velosipēds nogādāts Valsts policijas iecirknī Gogoļa ielā – braucamrīks palicis tur, taču iespējamais garnadzis pēc nopratināšanas atbrīvots. Tas gan nenozīmē, ka gadījumā, ja pierādīsies, ka divritenis ir zagts, viņam šeit nevajadzēs atgriezties.

Gan 18. jūlijā, gan 19. jūlijā, gan šodien mēģinājām noskaidrot šā velosipēda īpašnieku, bet līdz šim neviens nav pieteicies. Līdz ar to, ja kāds atpazīst to kā savu velosipēdu, var vērsties Latgales policijas iecirknī. Attiecīgi, aizturētās personas dati mums ir noskaidroti. Aizturētā persona ir dzimusi 1987. gadā dzimusi, iepriekš nonākusi policijas redzeslokā par narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Pašlaik, kamēr nav saņemts cietušās personas pieteikums par kriminālprocesa uzsākšanu, mums nav pamata kriminālprocesa uzsākšanai, un aizturētā persona atrodas brīvībā,” skaidro VP Rīgas Latgales iecirkņa priekšnieks Sergejs Galilejevs.

Tāpat kārtības sargi aicina iedzīvotājus parūpēties par savu divriteņu drošību, ne tikai rūpīgāk tos pieslēdzot novietnēs un glabātavās, bet arī reģistrējot CSDD reģistrā. Jo, ja šajā gadījumā, braucamais būtu reģistrēts, policistiem jau sen būtu skaidrs, vai velosipēds ir nozagts, kā arī kas ir tā likumīgais īpašnieks.
0 Komentāru