Garnadzis teju katru dienu apzog veikalu Jūrmalā, taču sodīts netiek

17 komentāri
Garnadzis teju katru dienu apzog veikalu Jūrmalā, taču sodīts netiek
DEGPUNKTĀ

Stāstu par neapskaužamu situāciju savā darba vietā raidījumam “Degpunktā” uzticējusi pārdevēja no Kauguru apkaimes, Jūrmalā. Sieviete teju katru dienu kliegšus dzen prom zagli, kas nāk un ņem, ko grib, taču netiek sodīts par zādzībām. Policija skaidro, ka šogad veiktās izmaiņas likumdošanā alus pudeļu zādzību traktē par maznozīmīgu noziegumu.

Jūrmalā, daudzstāvu māju iekšpagalmā atrodas neliels pārtikas veikals, kurā strādā pārdevēja Ļubova. Viņa katru dienu nāk uz darbu ar bailēm. Kāds vietējais vīrietis regulāri ienāk veikalā, paņem ko sirds kāro un dodas prom, nesamaksājis ne centa.

“Kad viņš dzer, viņš ieskrien un paķer divas vai trīs pudeles, cik nu sanāk, un aizbēg. Dažreiz divas reizes dienā, dažreiz trīs, vakar bija trīs reizes, aizvakar arī. Šodien no rīta es atnācu uz darbu, atkal trīs pudeles aiznesa. Es pat izskrēju ārā, sakliedzu uz viņu. Viņš vienkārši aizskrēja,” stāsta veikala pārdevēja Ļubova.

Ļubova vairākas reizes ir zvanījusi policijai un ziņojusi par nekaunīgo kaimiņu, taču likumsargi adresē neierodas. Sievietei pa telefonu tika skaidrots, kāpēc neviens nesteidzas palīgā. Viņai pamatojums nav saprotams.

“Mēs pazvanījām policijai, palūdzām, lai atbrauc, bet mums atteica. Prasīja, kas es esmu, jo tikai juridiskas personas ar to var nodarboties, un viss,” stāsta veikala pārdevēja Ļubova.

Sieviete nopietni apsver domu veikalā vairs nerādīties.

“Viņš ir sēdējis par slepkavību, arī kaimiņi baidās. Ziniet, te ir biedējoši strādāt. Es patiešām baidos,” bilst Ļubova.

Pirmais iesniegums par garnadža izdarībām policijā saņemts jau jūnija beigās, bet nekas nav mainījies, tāpēc notiekošajā iesaistījās Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs. Viņš situāciju raksturo kā nomācošu.

Jūrmalas policijā atzīst, ka kopš 6.jūlija jaunas izmaiņas likumdošanā ierobežo spēju rīkoties, ja nozagto preču kopsumma nesastāda pusi no minimālās mēnešalgas.

“Izskatot šo iesniegumu, policijā ir pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu. Atteikts ir tāpēc, ka likums tā nosaka. Ja zaudējums ir mazāks par 214,99 eiro, tad tas tiek traktēts kā maznozīmīgs,” norāda Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa priekšnieks Jānis Celmiņš.

Tirgotāju asociācijas prezidents uzskata, ka jaunā likuma dēļ zagļiem paveras plašas iespējas aptīrīt mazākos veikaliņus, kas nevar atļauties noalgot diennakts apsargu.

Ņemot vērā, ka piektdien tiks nodots vēl viens iesniegums, šoreiz uzskaitot teju visas zādzības, kas paveiktas veikaliņā, policija sola izskatīt lietu vēlreiz, bet šoreiz – pēc būtības.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

17 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu