Dzīve pēc cietuma: jauns vīrietis Dobeles novadā spiests dzīvot alai līdzīgā miteklī

9 komentāri

Vai, iznākot no cietuma, jau ir skaidra cilvēka turpmākā nākotne, kura ved atpakaļ uz ieslodzījuma vietu? Kāds vīrietis no Dobeles novada cietumā bijis jau trīs reizes, un līdz šim viņam nav izdevies stabili nostāties uz savām kājām. Kādi šķēršļi šobrīd traucē uzsākt patstāvīgu dzīvi, skaidro raidījums “Degpunktā”.

Lauka vidū, pāris kilometru attālumā no Krimūnas centra, atrodas vecs pagrabs. Tajā ierīkota gultas, galdiņa un ugunskura vieta. Šo alai līdzīgo mitekli Imants jau trīs mēnešus sauca par savām mājām. Vīrietim ir 27 gadi, un viņš 6. martā iznāca no cietuma, kur dzīves apstākļi bija krietni labāki par šā brīža situāciju.

Imants ir neizpratnē par Dobeles novada ierēdņu attieksmi. Vīrietis lūdzis pašvaldībai dzīvokli, darbu un trūcīgā pabalstu, bet saņēmis vien noraidošu attieksmi un palicis tukšā. Imantam nav labas attiecības ar savu ģimeni. Viņa vecākiem tika atņemtas aprūpes tiesības, un vīrietis visu bērnību pavadīja bērnunamā. Par spīti tam, redzot dēla drausmīgos dzīves apstākļus, vecāki ierādījuši Imantam vietu pašu vienistabas dzīvoklī. Kā izrādās, šajā dzīvoklī arī meklējama visa Imanta problēmu sakne.

Guntis Safranovičs
Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Viņš ir 2015. gadā atgriezies no apcietinājuma, un viņš ir deklarēts pie saviem vecākiem Krimūnas pagastā, Aptiekas ielā 4. Viņš vēlas dzīvot atsevišķi, bet viņam nav tādu apstākļu, lai, atbilstoši likumam par palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā, piešķirtu atsevišķu dzīvesvietu. Viņš nav iesniedzis dokumentus par to, ka viņš ir trūcīga vai maznodrošināta persona, ka viņš ir invalīds vai ka viņam audzināšanā ir nepilngadīgi bērni. Tā kā viņam ir visas tiesības dzīvot tur, kur viņš šobrīd ir deklarēts.

Deklarētā dzīvesvieta ir arī šķērslis pabalstam. Dobeles novada sociālajā dienestā paskaidro, ka Imanta vecākiem pašvaldība sniedz sociālo palīdzību, un, tā kā vīrietis ir šīs ģimenes loceklis, atsevišķs pabalsts viņam nepienākas. Vēl jo vairāk, sociālais dienests nav saņēmis nevienu oficiālu Imanta iesniegumu.

Vai nu pie vainas Imanta neizpratne par dokumentu kārtību, vai Dobeles pašvaldībai vēl atmiņā palicis kāda jau pirms vairākiem gadiem piešķirta dzīvokļa pēdīgais liktenis. Ģimenei piešķirtajā dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Kopsaucējs šajā situācijā būs jāatrod vien pašam vīrietim kopā ar pašvaldības darbiniekiem. Guntis Safranovičs skaidros, ka nokārtojot trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu, tiek izskatīta iespēja cilvēkam piešķirt dzīvoklī. Bet pašvaldībai nav iespējams jebkurai personai, kura atgriežas no apcietinājuma un vēlas dzīvot Dobelē, pasniegt dzīvokli kā uz paplātes.

Lai arī drīzumā vīrietim gaidāmas kāzas, Imants ir diezgan skarbs savos izteikumos un būtu gatavs atgriezties arī cietumā. Tomēr jāatceras, lai nokļūtu aiz restēm, nāksies atkal uzkāpt uz noziedzības takas.

Foto: kāds vīrietis pēc pavadītā laika cietumā nespēj atrast sev mājvietu

TOP komentāri

 • es
 • adams
  +2 +2 0

  adams

  Nedod darbu,nedod dzivokli,nedod pabalstu,neko nedod...Lai noturetos uz udens ir jarealize vesels pasakumu kompleks,un tad veel japamanas izlist cauri adatas acij.Vajadzes druumu apnemibu vai ari jalaizas pa straumi un atpakal cieuma.Jauns cilveks un par kaut ko vaimana...Hmm..tas pagrabs nemaz tik sudiga dzives vieta nav,druscin ir japiestrada,tikai kam vins pieder?Ar to ir jasak,jo kad vins bus sakarigi iekartots,tulit uzradisies kads saimnieks.Var apkart paskatities pie saimniekiem,vai nevajag dienas stradnieku! Un utt.leninam,leninam var saakt celties uz augsu.Driz bus kaazas,kas tas par murgu..nu nevajag muldet par daudz
 • Kukainiite
  +3 +2 -1

  Kukainiite

  Es arī gribu dzīvokli pa lēto īrēt, un naudu nahaļavu katru mēnesi saņem neko nedarot... a man te jāsitas....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl