Divi miljoni eiro gadā: pieaug apdrošinātāju izmaksātās kompensācijas par avārijās bojātu infrastruktūru

1 komentārs

Ja ceļu satiksmes negadījuma rezultātā kāds transportlīdzeklis, piemēram, ietriecas privātmājā un izgāž sienu, tās atjaunošanai kompensāciju izmaksā apdrošināšanas kompānija. Pēdējo gadu laikā avāriju seku likvidēšanai iztērētās naudas summas mērāmas miljonos eiro un turpina pieaugt.

Ik dienu ceļu satiksmes negadījumos kāds avarējis transportlīdzeklis rada bojājumus infrastruktūras objektiem visā Latvijā. Bieži vien cietušās puses zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānijas, kas nu jau gatavojas iztērēt ar vien lielākus naudas līdzekļus, nekā jebkad iepriekš.

“Tā tendence ir, ka ar katru gadu šīs summas tikai pieaug un pieaug. Ja piecus gadus atpakaļ tas bija mazliet pāri miljonam gadā, tagad iet pāri diviem miljoniem. Ja mēs skatāmies uz šo gadu, noteikti arī būs ap diviem miljoniem, ja, protams, negadīsies kāds lielāks notikums,” skaidro Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins..

Vislielākās summas prasa ārzemēs notikušo negadījumu seku sakopšana. Latvijā reģistrētas kravas automašīnas, veicot garus ceļa posmus, nereti apskādē svešzemju dārgos tiltus un tuneļus. Tā, piemēram, nesen pēc degvielas noplūdes Francijā nācās ziedot miljonu eiro.

“Tur ceļa infrastruktūra ir diezgan lielā posmā jāmaina. Tie infrastruktūras objekti ar katru gadu paliek tikai dārgāki ne tikai Rietumeiropā, bet arī pie mums,” norāda Abāšins.

Arī te pat Latvijā, avārija, kur arīdzan bija iesaistīta smagā automašīna, prasīja ievērojamu summu, jo bojātas bija vairākas ceļa zīmes.

“Dārgākais bija pāri pa 60 tūkstošiem,  kas ir samērā nopietna avārija, kur šī ceļa infrastruktūra ar barjerām un zīmēm, arī elektroniskām zīmēm, cieta,” atminas Jānis Abāšins.

Arī tad, ja šoferis, kas izraisījis negadījumu bēg no notikuma vietas, zaudējumus infrastruktūras īpašniekam kompensē apdrošināšanas kompānijas. Visbiežāk tas notiek lielveikalu stāvvietās, kad tiek sabojātas barjeras vai ceļa zīmes. Eksperts uzsver, ka vainīgajam daudz izdevīgāk tomēr ir nekustēt no vietas un sagaidīt policiju.