Dīvains gadījums Salacgrīvā: apturētā “golfiņa” pasažieri nepakļaujas policistiem un aizdedzina auto

4 komentāri
Dīvains gadījums Salacgrīvā: apturētā “golfiņa” pasažieri nepakļaujas policistiem un aizdedzina auto

Ja policija pieķer, braucot ar automašīnu, kurai nav iegādāta apdrošināšana un pats transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies bez “tiesībām”, tad vislabākais, ko var darīt draugi, kas vizinās kopā ar pārkāpēju, mēģināt situāciju glābt. Salacgrīvas pusē noticis kāds visai netipisks gadījums, kur pēc auto apturēšanas mašīnā sēdošie nolēma spēkratu aizdedzināt.

Tikko izbraucot no Salacgrīvas, autoceļa Akmeņkalni-Lauvas-Ķekari sākuma posmā, uz ceļa redzams melns, apdedzis pleķis. Nekļūdīgi var spriest, ka tajā vietā nesen degusi automašīna. Liesmojoši spēkrati nav nekas neparasts, tehnisku problēmu dēļ transportlīdzekļu kalpošana mūžs tā arī mēdz beigties. Tomēr šā deguma pēdas slēpj daudz neparastāku stāstu. Sestdienas naktī policijas darbinieki aizturēja “Volkswagen Golf” automašīnu, kurā atradās sešas personas. Pagaidām nenoskaidrotu motīvu vadīti, viņi spēkratu aizdedzināja.

“Kamēr policijas darbinieki veica alkohola kontroli nenoskaidrotajam transportlīdzekļa vadītājam, pasažieri nepakļāvās likumiskajām prasībām un bez uzaicinājuma izkāpa no automašīnas, kā arī traucēja darbiniekiem veikt dienesta pienākumus. Pēc tam tie aizdedzināja minēto automašīnu un no notikuma vietas aizbēga. Policija noskaidro notikušā apstākļus un ir uzsākts kriminālprocess,” stāsta Limbažu policijas iecirkņa priekšnieks Agris Spandegs.

Tā kā visas aizdomīgās aktivitātes notika naktī un tuvākās mājas atrodas kādu gabaliņu nostāk no ceļa vai ir neapdzīvotas, vietējie par auto degšanu uzzināja, izlasot avīzē, taču bija gana pārsteigti par šādu izgājienu. Viņi pieļauj, ka mašīna varētu būt zagta vai tajā atradies kas slēpjas, ko pēc iespējas ātrāk vajadzēja likvidēt. Policijas darbinieki stāsta, ka uzreiz pēc notikušā noskaidrotas transportlīdzeklī esošo cilvēku personības, taču neatklāj pat viņu vecumu. Zināms vien tas, ka auto dedzinātāji jau agrāk nonākuši policijas redzeslokā.

“Transportlīdzekļa vadītājam ir noformēts administratīvais protokols par transportlīdzekļa vadīšanu bez “tiesībām”, kā arī automašīnai nebija veikta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, un par auto dedzināšana faktu, kā jau minēju, ir uzsākts kriminālprocess,” skaidro Limbažu policijas iecirkņa priekšnieks.

Izskatās, ka auto pasažieri ir ekstrēmu sajūtu cienītāji un kārtīgi pacentās, lai spēkratu likvidētu. Tā apdzēšanai bija nepieciešama pat ugunsdzēsēju palīdzība. Īsti nav arī skaidrs, kā kompānijai izdevās aizbēgt. Apkārtne ir pārredzama un tuvumu ceļam nav meža, kurā iebēgt un paslēpties.

4 komentāri