Detektīvstāsta cienīgi notikumi Garkalnē! Drosmīgi kaimiņi notver privātmājas apzadzēju

1 komentārs
Detektīvstāsta cienīgi notikumi Garkalnē! Drosmīgi kaimiņi notver privātmājas apzadzēju
Ilze Zvēra / f64

Piektdien, 20. oktobrī, ap plkst. 22.00 Garkalnes iedzīvotāji izdzirdēja, ka vienā no blakus mājām ir ieslēgusies signalizācija. Nojaušot ko nelāgu, trīs drosmīgi kaimiņi, paņēmuši lukturīšus, devās aplūkot mājas apkārtni, informē Valsts policija.

Kā vēlāk izrādījās, kamēr saimnieki bija izbraukuši, mājā uzdarbojās garnadzis, zogot dārglietas.

Pamanījis, ka pa apkārtni staigā personas ar lukturīšiem, ļaundaris metās laukā pa durvīm un paslēpās piemājas krūmos. Taču drosmīgie kaimiņi pamanīja zagli un notvēra, kā arī izsauca Valsts policiju. Saulkrastu iecirkņa policisti aizdomās turēto aizturēja un nogādāja iecirknī.

Aizdomās turētais sarunā ar jau minētajiem kaimiņiem bija uzdevies ar svešas personas datiem, taču policistiem viņš atklāja savu patieso identitāti. Vīrietis ir dzimis 1970. gadā un jau iepriekš sodīts par mantiskiem noziegumiem, tostarp arī par zādzībām no dzīvokļiem un privātmājām.

Pārmeklējot aizturēto, policisti pie viņa atrada daļu no privātmājā nozagtajiem juvelierizstrādājumiem. Kopējā nozagto juvelierizstrādājumu summa tiek lēsta ap 300 eiro. Šobrīd tiek skaidrots, kur garnadzis licis pārējās rotas.

Zādzību vīrietis bija īstenojis, uzlaužot pagraba durvis un tādējādi iekļūstot mājā, kas savienota ar pagrabu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesa atteica aizdomās turētajam piemērot drošības līdzekli apcietinājumu, tāpēc viņam piemērota policijas uzraudzība.

Policija iedzīvotājiem atgādina: vērtīgas lietas – tostarp naudu un dārglietas, glabāt kvalitatīvā, piestiprināmā seifā, lai tās nekļūtu par vieglu guvumu zagļiem.

Tāpat policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri, redzot noziegumu, nepalika vienaldzīgi.

Lasi vēl

  • bariga
    0 0 0

    bariga

    Kur lika pārējo..? Vajadzēja kāju ielauzt un pajautāt. A par traumu - tādu jau krūmos atradām! :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl