Desmit personas rosina apsūdzēt par sutenerismu klubos un vērienīgu naudas atmazgāšanu

Pievienot komentāru
Desmit personas rosina apsūdzēt par sutenerismu klubos un vērienīgu naudas atmazgāšanu
ANDRIUS UFARTAS, F64

Valsts policija (VP) ir ierosinājusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret desmit personām par sutenerismu trīs klubos Rīgā un vērienīgu naudas atmazgāšanu, aģentūru LETA informēja VP.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka šie klubi darbojās laika posmā no 2015. līdz 2018. gadam. Klubu klienti pārsvarā bija turīgi ārvalstu tūristi. Naktsklubā striptīza un šova programmas aizsegā par atsevišķu samaksu klientiem bija iespējams saņemt seksuālus pakalpojumus.

2018. gadā uzsāktā Kriminālprocesa ietvaros likumsargi uzlika arestus 35 objektiem – naudai, banku kontiem, kustamai un nekustamai mantai, kuru kopējā vērtība ir vairāk nekā 500 000 eiro.

Organizētās grupas dalībniekiem inkriminēta arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija kopumā 400 000 eiro apmērā.

Valsts policija kriminālprocesā kopumā par aizdomās turētajām atzina desmit personas – divus vīriešus un astoņas sievietes. Viņu vidū ir klubu īpašnieki, administratores un grāmatvede.

Saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu aizdomās turētajiem inkriminētas 23 epizodes.

VP Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts norādījis, ka veikta apjomīga un sarežģīta izmeklēšana divu gadu garumā.

Izmeklēšanai būtisku atbalstu sniedza arī Valsts un pašvaldības policijas, kā arī Valsts ieņēmuma dienesta struktūrvienības.