Centieni iepazīties internetā vīrietim beidzas ar nesaprotamiem rēķiniem

0 Komentāru

Raidījuma “Degpunktā” skatītājs Edgars ziņo par kādu nesaprotamu rēķinu – iepazīšanās portāls “Flirts.lv” sūtot īsziņas uz personīgo numuru, iekļaujot arī rēķinu par lietošanas izmaksām. Ņemot vērā, ka portālu Edgars sen nav apmeklējis, viņš uzskata, ka interneta vidē uzradusies jauna krāpšanas shēma.

Par interneta mājaslapu rēķiniem bieži vien atliek pabrīnīties, pašam nesaprotot, par kādiem pakalpojumiem būs vai nebūs jāmaksā. Citi teiktu, ka atbildība vienmēr jāuzņemas pašam. Kādam “Degpunktā” skatītājam Edgaram negaidīti atnākusi īsziņa, kurā norādīta apmaksājamā summa par iepazīšanās portāla lietošanu. Edgars saka, ka šo mājaslapu nav apmeklējis vismaz trīs gadus.

“Sākās tā, ka 20. aprīlī man atnāca īsziņa, ka kaut kāds pakalpojums ir iegādāts par 3 eiro. Pazvanīju uz “Tele2″, viņi teica, lai nepievēršu uzmanību, viņiem nekas vēl nerādījās sistēmā, ka kaut kas būtu noticis. Teica, lai es nekādā gadījumā neatbildu uz tādām īsziņām, jo var iekasēties papildu maksa,” skaidro Edgars.

Nereaģējot uz pienākošajiem rēķiniem, tie paspējuši sasniegt deviņu eiro apmēru, tāpēc Edgars vērsies pie mājaslapas administratoriem.

Edgaram norādīts, ka pienākošos rēķinus varot atcelt, uz īsziņu atbildot ar vārdu “STOP”. Vīrietis gan stāsta, – uzspiežot “STOP” nekas neesot noticis.

Edgars, nesaņemot palīdzību no mājaslapas administratoriem, vērsies policijā, jo uzskata, ka šeit uzskatāmi novērojama krāpšanas shēma. Taču cietušais uzskata, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona prokuratūra lietu izskatījusi pavirši.

Edgars saka: “Es septiņos vakarā izgāju no policijas nodaļas, tajā pašā datumā ir inspektors sarakstījis, ka viss ir kārtībā un lieta izbeigta…”

Edgars vēlējies, lai policija palīdz noskaidrot, kas un kā izmanto viņa veco “Flirts.lv” profilu, ņemot vērā, ka paroli un lietotāja vārdu Edgars nevienam nav teicis.

Par spīti tam, ka policija neko kriminālu šajā situācijā nesaskata, Edgars vēlas brīdināt citus šīs mājaslapas bijušos vai esošos klientus būt īpaši uzmanīgiem, – no mājaslapām, kuras nelietojat, visdrošāk ir savu profilu vienkārši izdzēst.

0 Komentāru