Celtniecības vagoniņā dzīvojošus vecākus apsūdz par sešus gadus vecā dēla nāvi un vardarbību pret bērniem

20 komentāri
Celtniecības vagoniņā dzīvojošus vecākus apsūdz par sešus gadus vecā dēla nāvi un vardarbību pret bērniem
IEVA ČĪKA, LETA

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā celtniecības vagoniņā dzīvojoši vecāki apsūdzēti par vardarbību pret bērniem un sešus gadus vecā dēla nāvi.

Saskaņā ar apsūdzību abi vecāki ilgstošā laika periodā no 2017. gada novembra līdz 2020. gada janvārim vardarbīgi un cietsirdīgi apgājās ar saviem bērniem – sita un grūstīja viņus, kā arī nevērīgi izturējās pret viņiem, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Tāpat bērniem netika nodrošināta pienācīgi medicīniskā aprūpe un vecumam atbilstoša vide.

Ģimene dzīvoja celtniecības vagoniņā Rīgā. Naktī uz 2020. gada 25. janvāri vagoniņā izcēlās ugunsgrēks un sešus gadus vecais zēns guva dzīvības bīstamus apdegumus. Taču bērna vecāki neveica nekādas mērķtiecīgās darbības, lai sniegtu bērnam palīdzību, kas bija nepieciešama, lai novērstu dzīvībai un veselībai draudošās briesmas, noskaidrojusi prokuratūra.

Bērna tēvs apzināti lietoja paša iegādātos medikamentus, nodarot bērnam vēl lielākas ciešanas un sāpes. 28. janvārī iestājās bērna nāve.

Savukārt mazgadīgā meita redzēja brāļa ciešanas, un tas atstāja negatīvu ietekmi uz viņas psihoemocionālo stāvokli, radīja morālo kaitējumu, emocionālas ciešanas un psihoemocionālu traumu, uzskata prokuratūra.

Vīrietis arī apsūdzēts par to, ka savam brālim izteica draudus noslepkavot.

Bērnu tēvs apsūdzēts pēc četriem Krimināllikuma pantiem – par cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo, par atstāšanu bez palīdzības, nonāvēšanu aiz neuzmanības, kā arī draudiem izdarīt slepkavību.

Bērnu māte apsūdzēta pēc trīs Krimināllikuma pantiem – par cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo, atstāšanu bez palīdzības un nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.