Būtiski samazinājies auto zādzību skaits

Pievienot komentāru
Būtiski samazinājies auto zādzību skaits
LETA

Policisti aplēsuši, ka šī gada pirmajā pusē auto zādzību skaits mazinājies uz pusi, un, protams, to skaidro ar labi paveiktu darbu. Raidījums “Degpunktā” iedziļinājās plašāk likumsargu argumentos par tik labiem rādītājiem.

Policisti aplēsuši, ka šī gada pirmajā pusē autozādzību skaits mazinājies uz pusi un protams to skaidro ar labi paveiktu darbu. Plašāk likumsargu argumentos par tik labiem rādītājiem, iedziļinājās Agris Blūmfelds.

Policisti skaidro, ka uzlabojumi statistikā lielā mērā saistāmi ar faktu, ka pagājušā gada beigās likumsargu rokās nonāca vairāki organizēti grupējumi, kas aktīvi nodarbojās ar auto zādzībām.

Ja 2018. gadā laika posmā no janvāra līdz maijam Rīgas reģionā bija fiksētas 256 spēkratu zādzības, tad tādā pašā laika nogrieznī šogad auto aizdzīšanas gadījumi samazinājušies uz pusi un reģistrēti 125 noziegumi.

Bet viena lieta, kas paliek nemainīga, ir zagtāko automašīnu topa trio Rīgas reģionā: BMW (27), “Toyota” (21), “Volkswagen” (18).

Neskatoties uz pozitīvajām tendencēm, policisti norāda, ka apstāties nedrīkst, jo vieta tukša nestāv, un, ja vieni noziedznieki tiek iesēdināti aiz restēm, tad citi nāk ārā vai kāds jau šobrīd apgūst auto zagšanas prasmes no jauna. Kaut gan, ja ir starta kapitāls, tad jaunam autozaglim nemaz nevajag būt īpaši zinošam un veiklam. Automašīnas, kas tiek darbinātas ar pogu jeb tā saukto keyless go sistēmu, tiek aizdzītas, pateicoties modernām tehnoloģijām, nevis roku veiklībai un mehāniskiem rīkiem. Aparatūra ir pieejama melnajā tirgū.

Policisti aicina auto īpašniekus ne tikai padomāt par to apdrošināšanu, bet arī pievērst uzmanību papildu drošības iekārtām, piemēram, slēptajām podziņām un mehāniskiem stūres vai ātruma kārbas bloķētājiem. Saskaroties ar mūsdienās jau piemirstām pretaizdzīšanas ietaisēm, ļaundaris var apjukt un zaudēt interesi par konkrēto auto. Ir vērts parūpēties arī par drošu vietu auto atslēgu glabāšanai, it sevišķi, ja dzīvojat privātmājā.