Britu TV uzņem raidījumu par 22 gadus vecu, psihiski slimu latviešu slepkavu Reini, kurš Lielbritānijā nogalinājis kanādieti

12 komentāri
Britu TV uzņem raidījumu par 22 gadus vecu, psihiski slimu latviešu slepkavu Reini, kurš Lielbritānijā nogalinājis kanādieti
Channel 4

Tajā brīdī 22 gadus vecs, Lielbritānijā dzīvojošs latvietis Reinis Pūpoliņš “Hilton” viesnīcā pastrādājis īpaši nežēlīgu slepkavību. Pirms tam – viņš vēl plati uzsmaidījis videonovērošanas kamerām, – šādu epizodi uzņēmis britu televīzijas “UK Channel 4” dokumentālais kriminālraidījums “24 Hours in Police Custody”.

Reinis Pūpoliņš šausminošo slepkavību paveica 2015. gada septembrī “Hilton” viesnīcā, kas atrodas netālu no Lūtonas lidostas, vēsta kriminālais raidījums.

Viņa upuris bija kanādietis, informāciju tehnoloģiju speciālists un tēvs vienam bērnam Ešvins Desai (Ashwin Desa). Pūpoliņš uzbruka viņam ar ugunsdzēšamo aparātu, nežēlīgi sitot vīrieti.

Vēlāk tiesnesis sacīja, ka Pūpoliņš esot “nežēlīgi un atkārtoti” sitis upuri, nodarot ļoti nopietnus miesas bojājumus. Turklāt viņa vainu pastiprina tas, ka Pūpoliņš esot pirms uzbrukuma nogaidījis, kamēr upuris iekāpj liftā.

Pēc trīs mēnešiem Desai no gūtajām traumām mira slimnīcā Kanādā, uz kuru viņš tika transportēts.

Pēc tam Pūpoliņš esot teicis – nogalēt vīrieti viņu mudinājušas “balsis galvā”. Pirms slepkavības kādas citas viesnīcas darbiniekiem Pūpoliņš esot stāstījis, ka viņu izseko Krievijas mafija, jo viņš it kā esot īstenojis krāpšanos ar kredītkartēm.

Toreiz 22 gadus jaunajam Pūpoliņam tika veikta psihiatriskā ekspertīze, un tika nolemts viņu ievietot klīnikā uz mūžu.

Latvijas Valsts policijā portālam Skaties.lv norādīja, ka policijā speciāli netiek vākti statistikas dati vai veikta uzskaite par Latvijas valsts piederīgajiem, kas notiesāti par noziegumiem citās valstīs. Policijas kompetencē ir informācija par notiesātajiem, kas pastrādājuši noziegumus Latvijā. Tāpat, ņemot vērā personas datu aizsardzību, netiek izpausta informācija par cilvēkiem, kas izcieš sodu.

12 komentāri