Bērniem svētku laikā Salaspilī un Ogrē atņem iegūtos kārumus

4 komentāri
Bērniem svētku laikā Salaspilī un Ogrē atņem iegūtos kārumus

Svinot Halovīnus, bērni pirms tam rūpīgi pārdomā savas maskas un tērpus, lai dotos pakaļ sen kārotajiem saldumiem. Apstaigājot vairākas mājas un dzīvokļus un iegūstot kārumus, bērni ar smaidu sejā dodas atpakaļ uz savu dzīvesvietu. Taču dažreiz iegūtos saldumus noskata arī citi bērni, kuri viņiem tos atņem.

Vakardien, 31. oktobrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī ieradās kāda bērna māte, kura izstāstīja policistiem, ko tovakar nācies piedzīvot viņas dēlam. 11 gadus vecais puika, svinot Halovīnu, devies pie kaimiņiem, lai iegūtu dažādus kārumus. Apciemojot tuvākos iedzīvotājus, zēns priecīgi gājis uz mājām ar diviem kilogramiem saldumu. Negaidīti pie viņa pieskrējuši klāt divi, pēc zēna domām, nepilngadīgi jaunieši, kuri izvilkuši šķērēm līdzīgu priekšmetu un ar to piedraudējuši. Ņemot vērā, ka zēns nevēlējies atdot iegūtos kārumus, jaunieši viņu nogrūduši zemē, izrāvuši no rokām maisiņu ar saldumiem un metušies bēgt. Nobijies un noskumis puisēns devies uz mājām un par šo notikumu izstāstījis vecākiem, kuri tad arī nekavējoties vērsušies Salaspils iecirknī pēc palīdzības.

Līdzīgs gadījums vakardien noticis arī Ogrē. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknī ar iesniegumu vērsās kāda 6. klases skolnieka māte, kura likumsargiem izstāstīja, ka viņas dēls kopā ar klasesbiedriem un diviem vecāku klašu jauniešiem devies pakaļ saldumiem. Brīdī, kad skolēni bija ieguvuši kārumus, viens no viņiem zēnu pagrūdis, izrāvis no rokām saldumu maisiņu un smejoties aizskrējis projām. Arī šajā gadījumā zēns nekavējoties par notikušo izstāstījis vecākiem, kuri nepilnas stundas laikā pēc incidenta vērsušies Ogres iecirknī.

Pirmajā gadījumā ir uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās. Savukārt otrajā gadījumā uzsākta resoriskā pārbaude.

Atgādinām, ka kriminālatbildība un administratīvā atbildība iestājas no 14 gadu vecuma. Savukārt 14 gadus nesasniegušu personu nevar saukt ne pie administratīvās, ne kriminālatbildības, taču tik un tā šādi pārkāpumi nepaliek bez sekām.

Būsim gudri un prātīgi, aicina policijas pārstāvji!

TOP komentāri

  • Martins Monkevics
  • Edīte
    0 0 0

    Edīte

    Vai tiešām visas tradīcijas no plašās pasaules mums jāpārņem?! Man pirms diviem gadiem kaimiņu puika zvanīja pie durvīm un prasīja saldumus, bet man tādu vispār mājās nav, esmu diabēta slimniece. Tā arī pateicu, bet māsīcai laukos šogad bars bērnu dauzīja durvis, kliedza, lai dod saldumus, citādi nositīs, draudēja, ja nevērs vaļā durvis un nedos konfektes, tad rīt redzēs, kas būs izdarīts. Viņa durvis atvēra, kad bija atradusi šokolādi, jo citu saldumu nebija, jautāja bērniem, lai pastāsta, kas tie helovīni tādi ir, bet neviens neko neprata pateikt. Nākošajā rītā viņa man zvanīja sašutusi, ka pēc tāda apciemojuma visu nakti nevarējusi gulēt. Neatbalstu tādus svētkus, kad bērni ubago vai izspiež saldumus.
  • Ģirts Kārkliņš

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl