Baroja ar gaļu un veda pastaigās; atklājas jaunas detaļas par melnā leoparda audzēšanu daudzstāvu mājā

14 komentāri
Baroja ar gaļu un veda pastaigās; atklājas jaunas detaļas par melnā leoparda audzēšanu daudzstāvu mājā
EKRĀNUZŅĒNUMS

Lai savā dzīvoklī daudzstāvu namā audzētu leopardu, ir jārēķinās ar zināmām neērtībām, piemēram, ledusskapī vienmēr jāglabā vismaz desmit kilogrami svaigas gaļas, lai lielo kaķi būtu ar ko palutināt, jāizdomā aizbildinājumi kaimiņiem un jārēķinās, ka vienā dienā pie dzīvokļa durvīm var pieklauvēt policisti, jo apdraudēta savvaļas dzīvnieka turēšana ir krimināli sodāma.

Policisti kopā ar dabas aizsardzības pārvaldes darbiniekiem ieradušies kādā dzīvoklī Skanstes ielas apkaimē, lai konfiscētu pavisam eksotisku dzīvnieku, proti, melno leopardu.

Kāda saimniece, kas, visticamāk, panteru iegadījusies melnajā tirgū, pāris mēnešus to kārtīgi barojusi ar svaigu gaļu, gājusi pastaigās un leopardam ierādījusi atsevišķu istabu ar dīvānu. Visticamāk, atbildīgajiem dienestiem par reto dzīvnieku kļuvis zināms no kaimiņiem, kas vairākkārt manījuši plēsēju savas mājas kāpņutelpā. Policisti pret saimnieci uzsākuši kriminālprocesu par apdraudēto savvaļas dzīvnieku tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu, bet leopards nonācis Rīgas zoodārzā.

Zoodārza darbinieki tomēr apzinās visus riskus, taču leoparda īpašniece, visticamāk, pat nenojauta kādai bīstamībai viņa pakļāvusi pati sevi, zem viena jumta dzīvojot ar bīstamo plēsēju. Kāda no reizēm, kad kundze baroja dzīvnieku un kontaktējās ar to, varēja beigties bēdīgi.

Leopards ticis regulāri lutināts ar gaļas produktiem, bet lielāko daļu savas dzīves pavadījis četrās sienās un nebija tērējis daudz enerģijas. Aptuveni 15 mēnešus vecajam zvēram konstatēts izteikts liekais svars.

Šobrīd policisti neatklāj, kādā stadijā atrodas izmeklēšana. Paliek noslēpumā arī ziņas par to,no kurienes ticis iegādāts un atvests leopards. Dabas aizsardzības pārvaldē atklāj, ka problēma ar dzīvnieku kontrabandu eksistē jau gadiem ilgi, taču pēdējo piecu gadu laikā pieaudzis pieprasījums pēc eksotiskiem dzīvniekiem un putniem.

Vēlme dzīvot kopā ar eksotisku dzīvnieku tā īpašniekam var izmaksāt ļoti dārgi. Leoparda saimniecei par izdarīto noziegumu draud iespaidīgs naudas sods, piespiedu darbi vai pat cietumsods uz laiku līdz diviem gadiem.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

14 komentāri