Baisā slepkavība Vaiņodē – policija nodod lietu kriminālvajāšanā

0 Komentāru
Baisā slepkavība Vaiņodē – policija nodod lietu kriminālvajāšanā
Foto: Pixabay.com

Kriminālvajāšanā nodota lieta par vīrieša slepkavību Vaiņodē, informē Valsts policija.

Šā gada 11. aprīlī ap plkst. 14.00 Vaiņodē, Teātra ielā, akā tika atrasts miris vīrietis ar vardarbīgas nāves pazīmēm – šautu brūci acī. Policija noskaidroja, ka mirušais ir 40 gadus vecs vīrietis, kurš pirms dažām dienām svinējis savu dzimšanas dienu.

Par notikušo tika ierosināts kriminālprocess par slepkavību un aizturēts 1969. gadā dzimis vīrietis, kurš tika atzīts par aizdomās turēto arī par šaujamieroča un šaujamieroču munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas. Notikuma vietā tika izņemts mazkalibra ierocis, gāzes pistole un 24 patronas.

Foto

Šo gadījumu neparastu padara tas, ka aizturētais vīrietis ir invalīds un atrodas ratiņkrēslā, taču visi pierādījumi liecina par to, ka noziegumu pastrādājis viņš, kā arī pats vīrietis savu vainu atzinis. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka slepkavība veikta alkoholisko dzērienu ietekmē – tika svinēta mirušā vīrieša 40 gadu jubileja, kuras laikā izcēlās konflikts.

Pēc aizturēšanas policija vērsās tiesā ar lūgumu vīrietim piemērot apcietinājumu, taču tiesa, skatoties uz to, ka vīrietis ir 2. grupas invalīds un atrodas ratiņkrēslā, šo prasību noraidīja. Vīrietis pirms vairākiem gadiem ir nonācis policijas redzeslokā un savu sodu ir izcietis.

Par slepkavību soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, bet par šaujamieroča un par šaujamieroču munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policija ir pabeigusi kriminālprocesa izmeklēšanu un nodevusi to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

0 Komentāru