Apsekojot pamestu auto, policisti palīdz atšķetināt iepriekš notikušu noziegumu

2 komentāri
Apsekojot pamestu auto, policisti palīdz atšķetināt iepriekš notikušu noziegumu
EKRĀNUZŅĒNUMS

Pavisam nejaušs pašvaldības policistu atklājums krietni vien palīdzējis kolēģiem no Valsts policijas atšķetināt kādas zādzības lietu.

Pirms pāris dienām galvaspilsētas policisti nonākuši visai interesantā situācijā un iespējams, nejauši, atklājuši noziegumu. Policija devās apsekot transporta līdzekli, kas iepriekš atzīts par ilgstoši atstātu. Taču ierodoties izsaukuma vietā, atklājies, ka daļēji izdemolētais braucamrīks vēl ir turpat, turklāt, tajā sēž kāds samiegojies jauneklis.

Tā kā sarunas laikā noskaidrojies, ka automašīnā sēdošais ir nepilngadīgs, kārtības sargi aicinājuši viņu iesēsties policijas busiņā un ķērušies pie formalitāšu kārtošanas. Veicot personas datu pārbaudi, tika konstatēts, ka viņam ir tikai 16 gadi un viņš ir izsludināts Valsts policijas meklēšanā.

Ņemot vērā visus apstākļus, pusaudzis tika aizturēts un viņam tika likts paņemt visas mantas, kas uz to brīdi atradās automašīnā. Kad mantas bija paņemtas, viņš paziņoja, ka mašīnā atrodas arī diezgan liela naudas summa, bet policijas darbinieki pamanīja, ka naudai blakus atrodas ziedojumu kaste un radās aizdomas, ka ir veikts noziegums. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, procesuālo darbību veikšanai.

Kā “Degpunktā” noskaidroja Valsts policijā, kriminālprocesa laikā, izmeklētājiem jau ir izdevies noskaidrot no kurienes nozagta šī ziedojumu kastīte. Turklāt, gūts apstiprinājums vēl vismaz trīs noziegumiem ar ko saistīts aizturētais pusaudzis. Šobrīd, jauneklim ir piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis – viņš nonācis sociālās korekcijas izglītības iestādē. Izmeklēšana turpinās.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā