Apņēmīgs cietušais palīdz policijai notvert “ss.lv” uzdarbojušos krāpnieku

15 komentāri
Apņēmīgs cietušais palīdz policijai notvert “ss.lv” uzdarbojušos krāpnieku

Rīgas centrā aizturēts vīrietis, kuru tur aizdomās par krāpnieciskām darbībām portālā “ss.lv”, kur viņš uzdevies par būvnieku un pēc avansa saņemšanas aizlaidies, darbus nepaveicot, vēsta “Degpunktā”.

Sūdzības par viņa darbu un nepatiesiem solījumiem izskan gadiem ilgi, taču pie atbildības vīrieti saukt nebija izdevies. Talkā notvert meklēto cilvēku policijai palīdzēja viens no cietušajiem.

Rīdzinieks Edgars pirms divarpus gadiem zvanīja meistaram, kuru uzmeklēja sludinājumu portālā “ss.lv”. Viņam bija nepieciešams uzbūvēt terasi, un strādnieks ar prieku darbu pieņēma.

“Viņš atbrauca apskatīties, visu nomērīt un bija ar līgumiem. Teica, ka vajadzēs pirmo iemaksu materiāliem, kas liekas gana loģiski – terases dēļi ir jāpērk. Parakstam līgumu ar atrunātu avansa summu 1000 eiro,” teica Edgars.

Edgars stāsta, ka meistars atstājis labu iespaidu, bet tas, ka vīrietim prātā nebija strādāt, atklājās nedaudz vēlāk. Naudas saņemšanas diena bija pirmā reize, kad Edgars meistaru redzējis terases celtniecības vietā. Sekoja visādas atrunas, kamdēļ darbs kavējas. Pagāja mēneši, un bija skaidrs, ka terasi vai iemaksāto avansu Edgaram neredzēt. Palasot komentārus internetā, atklājās, ka viņš nav vienīgais, kas uzķēries uz būvnieka viltus solījumiem.

Cietušais nolēma, ka to tā neatstās, un, nomainot telefona numuru, pasūtīja vēl vienu projektu. Nolemts izsaukt viltus meistaru uz citu objektu, kur arī nepieciešams uzbūvēt terasi. Viltus meistars, sastopot tur Edgaru, teicis, ka līdzi viņam tādas naudas neesot un Edgaram solījis naudu atmaksāt nākamajā dienā. Kā ķīlu viņš atstājis galīgi nobrauktu “BMW x5”, mašīnas atslēgas un auto tehnisko pasi. Mašīna gan neesot piederējusi krāpniekam, bet kredītu izsniegšanas kompānijai.

Iesniegumi policijā, zvani vaininiekam, bet taisnības nav. Policija vairāk nekā divus gadus nav spējusi vīrieti saukt pie atbildības, tāpēc Edgars ķērās pie pēdējā salmiņa un pats izlēma pieķert celtnieku, tā teikt, pie rokas. Viņš no cita telefona uzrakstījis un pasūtījis kamīnu, kā rezultātā ieradusies policija un vīrietis notikuma vietā aizturēts. “Degpunktā” bija klāt brīdī, kad vīrietis tika aizturēts.

Jampadracis Rīgas centrā notika svētdien ap pusdienas laiku. Tagad Edgars prāto, vai vīrieša darbības kopš aizturēšanas ir pārtrauktas. Policija turpmāko rīcību nekomentē, lai netraucētu izmeklēšanai.

Saistībā šo gadījumu ir uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 177. panta, proti, par krāpšanu. Šobrīd notiek izmeklēšana, un tās interesēs pagaidām policija pagaidām plašākus komentārus nesniedz. Lai pasargātu sevi, Valsts policija aicina iedzīvotājus neuzticēties nezināmām personām.

“Degpunktā” nolēma pārliecināties, vai aizdomās turamais turpina savu biznesu. Zvans celtniekam no studijas un atbilde uz jautājumu ir skaidra. Sazvanītais apstiprina savu identitāti, taču internetā sūdzības.lv pieejamās sūdzības par sevi nekomentē, noliekot telefona klausuli.

Cilvēki, kas atstāja komentārus internetā, aicina citus neuzķerties uz viltus solījumiem. Arī Edgars vērsās televīzijā tieši šī iemesla dēļ – lai brīdinātu sev līdzīgos. “Var padoties, bet var arī nepadoties. Man liekas, ka taisnībai ir jāuzvar,” teica Edgars.

“Degpunktā” sekos līdzi izmeklēšanas gaitai.

15 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Purvciemā nežēlīgā uzbrukumā cietuši divi cilvēki

Kaimiņi: Ugunsgrēka daudzstāvu mājā Vecmīlgrāvī cēlonis varētu būt bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Salaspilī satiksmes negadījumā auto apmet kūleni

Siguldā lupatu pārpildītā dzīvoklī izdeg vannasistaba

Vimbukrogā "Porsche" automašīnas vadītājs izbraukā puķu dobi

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru

Elejā pensionāre iespējams tīši izraisījusi dzīvoklī ugunsgrēku

Valmierā divi Rumānijas valstspiederīgie centušies apzagt LMT veikalu

Vīrietis Rīgā "izdaiļo" tuneļa sienu ar grafiti un iemet skrejriteni Daugavā

Rīgā policijas suns pie autovadītāja atrod narkotikas

Ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju Daugavpilī