“Alkatība un bezkaunība!” Jelgavā savvaļas zirgiem nozagti labākās kvalitātes siena ruļļi

11 komentāri

Lielupes palienes pļavās notikusi nekaunīga zādzība – kāds garnadzis pamanījies iedzīt teritorijā traktoru un aizvest savvaļas zirgiem paredzētus siena ruļļus. Katrs no tiem sver aptuveni 200 kilogramus.

Teritorijas apsaimniekotāji uzsver, ka zaglis iepriekš rūpīgi sagatavojies, lai netiktu pieķerts nozieguma vietā.

Lielupes palienes pļavas Jelgavā ir mājvieta vairāk kā 70 savvaļas zirgiem, kurus Latvijas Dabas fonds (LDF) raksturo kā vienu no valsts lepnumiem, un teritorijai piešķirts arī aizsargājams statuss. Paši jelgavnieki zirgus esot ļoti iemīļojuši. Par spīti tam, kāds nelabvēlis pamanījies veikt visai apjomīgu zādzību, laupot zirgiem sataupīto pārtiku.

“No pļavas ir pazuduši apmēram 150 ruļļi vislabākā siena, kas bija paredzēts zirgiem,” stāsta teritorijas apsaimniekotājs Einārs.

Zirgu iemīļotie siena ruļļi tirgū ir augstā vērtē – vasara līdz šim bijusi sausa, un siena ruļļu cenas aug.

Dabas fonds lēš, ka zaudējumi varētu sasniegt pat 200 eiro.

Pļavu pieskatītāji zina, ka nozagt 150 siena ruļļus nav vienkārši – noziegumu veicis lietpratējs. Visticamāk, traktoru iedzinis pļavā, nogaidot sev izdevīgāko brīdi, novērojot apgaitnieku ikdienas paradumus.

Tiesa, nevienam no 70 savvaļas zirgiem bads pagaidām nedraud. Kaut arī pārtika pagaidām pietiek, tagad katru sagatavoto siena rulli nāksies apsargāt īpaši rūpīgi, jo vairāk zaudējumus atļauties nevar. LDF kopš šī brīža aicina apkārtējiem palīdzēt pieskatīt savvaļas zirgu apdzīvoto teritoriju.

11 komentāri