Aizdomās par viltus spridzināšanas draudu izteikšanu Liepājā aizturēti trīs jaunieši

1 komentārs
Aizdomās par viltus spridzināšanas draudu izteikšanu Liepājā aizturēti trīs jaunieši
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Otrdien, 14. maijā, uz telefona numuru 112 saņemts viltus izsaukums saistībā ar spridzināšanas draudiem – jaunieši sacīja, ka divos veikalos Liepājā ir ievietoti spridzekļi. Šobrīd iespējamās vainīgās personas ir aizturētas, un Valsts policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Ap plkst. 20.00 operatīvajiem dienestiem piezvanīja kāds jaunietis un paziņoja, ka Liepājā, Tosmarē, divos veikalos ir ievietoti spridzekļi. Kā informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, telefonsarunas laikā fonā bija dzirdami smiekli. Kā ierasts šādos gadījumos, tika veikta evakuācija un uz notikuma vietu izbrauca Valsts policijas pretterorisma vienība “Omega” un Liepājas pilsētas Pašvaldības policija. Pārbaudot ēkas, informācija par sprādzienbīstamiem priekšmetiem neapstiprinājās.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par apzināti nepatiesa paziņojuma par spridzināmās ietaises ievietošanu. Trešdien, veicot procesuālas darbības, tika noskaidroti un aizturēti trīs jaunieši, 14 un 15 gadus veci, kuri tiek turēti aizdomās par viltus izsaukuma veikšanu. Divi no jauniešiem jau iepriekš ir nonākušo policijas redzeslokā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Policija informē, ka šādos gadījumos apzināti nepatiesas informācijas sniedzējiem ar tiesas lēmumu var tikt uzdots atlīdzināt arī operatīvajiem dienestiem radušies zaudējumi. Tāpat ar prasību tiesā par zaudējumu atlīdzināšanu var vērsties arī uzņēmumi, kam viltus izsaukuma dēļ bijis traucēts darbs.

Vienlaikus policija atgādina, ka šāda veida viltus paziņojumi par spridzekļiem ir krimināli sodāms likuma pārkāpums, par kuru var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem. Policija pārbauda katru šāda veida gadījumu un sauc pie kriminālatbildības personas, kuras rupji traucē sabiedrisko mieru un glābšanas dienestu darbu ar šādiem viltus izsaukumiem, tādējādi izrādot necieņu pret sabiedrību.