Aizdomās par slepkavības izdarīšanu Balvos operatīvi aiztur personu grupu

Pievienot komentāru
Aizdomās par slepkavības izdarīšanu Balvos operatīvi aiztur personu grupu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Sestdien, 25.Aprīlī Valsts policijā saņemta informācija, ka meža masīvā ir atrasts kāda vīrieša līķis, portālu Skaties.lv informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās Valsts policijas Balvu iecirkņa likumsargi. Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess un tajā pat dienā aizturētas iespējamās vainīgās personas. Divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kā informē policija, 25. aprīlī plkst. 10.00 saņemta informācija, ka Balvos ir atrasts 1984. gadā dzimuša vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Saistībā ar notikušo tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta – par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu, kā arī tika uzsāktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības.

Šīs pašas dienas vakarā Valsts policijas Balvu iecirkņa kriminālpolicijas likumsargi sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljonu Balvos operatīvi aizturēja aizdomās turamās personas – 1988. un 1993. gadā dzimušus vīriešus un 1977. gadā dzimušu sievieti. Jāpiebilst, ka šīs personas jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā saistībā ar šī brīža ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu un aizliegumu, proti, pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu.

14. aprīlī Valsts policija saņēma informāciju, ka šīs personas kopīgi lietojot alkoholu kāda dzīvoklī, līdz ar to pārkāpjot pulcēšanās aizliegumu. Šādi pārkāpumi tika konstatēti sistemātiski, šīs personas turpināja klaji ignorēt policijas brīdinājumus par pulcēšanos, kā arī atteicās novērst pārkāpumus. Saistībā ar tik bezatbildīgu un rupju noteikto ierobežojumu neievērošanu vienai no aizturētajām personām trīs reizes tika piemērots administratīvais sods – 250, 1000 un 2000 eiro apmērā.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tiek skaidroti notikušā apstākļi un nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Tuvākajā laikā tiks lemts par drošības līdzekļu piemērošanu aizturētajām personām.

Pēc Krimināllikuma 116. panta – par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavību) – soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.