4 komentāri
10 gadus vecs zēns bērnu rotaļu laukumā izraisa konfliktu un draud apkārtējiem ar cirvi
RPP

Piektdien, 25. augustā, Rīgas pašvaldības policijas Centra iecirkņa darbinieki saņēma izsaukumu uz bērnu rotaļu laukumu Krišjāņa Barona ielā, kur bija izcēlies konflikts starp vairākiem nepilngadīgajiem.

Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargi noskaidroja, ka zēns, kurš izraisīja konfliktu, ir aizbēdzis, taču notikuma vietā palikusi viņa mugursoma un cirvis. Aculiecinieki stāstīja, ka no sākuma zēns kopā ar pāris citiem vienaudžiem ieradies rotaļu laukumā un gribējis izmantot šūpoles, taču tās bijušas aizņemtas. Tad puika kļuvis agresīvs un sācis grūstīt otru zēnu, kurš bijis šūpolēs. Ātri vien abus starpā izcēlies kautiņš.

Abiem zēniem palīgā steigušies viņu draugi, un mirkli vēlāk dūres vicinājuši jau bariņš nepilngadīgo, kad pēkšņi konflikta izraisītājs apkārtējiem sāka draudēt ap līdzpaņemto cirvi, kas bija viņa mugursomā. Tajā brīdī klāt piesteidzās kāda 12 gadus veca meitene un kopīgiem spēkiem rotaļu laukuma apmeklētājiem izdevās atbruņot aptuveni 10 gadus veco zēnu.

Mirkli vēlāk agresīvais pusaudzis kopā ar abiem draugiem aizbēga no notikuma vietas, atstājot mugursomu un cirvi bērnu rotaļu laukumā.

Nolūkā noskaidrot agresīvā zēna identitāti, attēls ar somu piektdien tika publicēts Rīgas pašvaldības policijas sociālo tīklu kontos, un drīz pēc attēla publicēšanas policijā ieradās zēna māte kopā ar 10 gadus veco dēlu. Ne māte, ne dēls nevarēja izskaidrot zēna agresīvo uzvedību.

Ar bērna māti veiktas pārrunas un viņa informēta, ka visi notikušā materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, kura izvērtēs gan konkrēto gadījumu, gan arī situāciju ģimenē kopumā.

TOP komentāri

 • Agris
  0 0 0

  Agris

  LABRĪT! Visi apkārt māca būt pozitīvam, redzē tikai pozitīvo, domāt tikai pozitīvo. Bet es padalīšos ar savām sajūtām, apmeklējot šo Barona ielas rotaļu laukumu ar divām mazām meitām. Pirmkārt jā, dzīve mūs nav saudzējusi un gaisā virmo agresija, par to, ka kāds kaut kur netiek pirmais, bet ne par to stāsts. Kad mana mazā meita kaut kur nomaldījās atrakciju plašumos, tad īsti nav skaidrs, uz kurieni mazs bērns var doties, ja nu viņš apjūk, uz izeju? Kr uzreiz ir iela? Skaidrs, ka vecākiem pašiem jāatbild par saviem bērniem, bet tas bija sarežģīti, ja esi atnācis viens ar diviem maziem, enerģiskiem bērniem. Pie barona ielas uz iekšā parkā sēž aizdomīga izskata vīriņi un dzer no maisiņos ieliktām pudelēm. Laukumā pa vidu, bariņš aptuveni 15 gadu vecu tīņu, dzer sidriņus no stikla pudelēm, atnākušo apsargu pasūta dirst un izskatās, ka tur viņš arī aizgāja. Doma un ideja ir skaista, vienīgi, šadu masu koncentrācijas vietu, noteikti vajag nodrošināt ar stigriem kārtības noteikumiem un nepažēlot naudu par to, lai kāds tos noteikumus arī varētu uzturēt.
 • Irina Kleina
  0 0 0

  Irina Kleina

  Ja ar cirvi mugursoma jau 10. gados ir kads iemesls kapec tik maziem berniem janesa cirvi, ir viens izskaidrojums mespaliekam nezeligi un dzive grib mus salauzt jo katram bernam ir savs stasts, bet paldies Dievam ka viss beidzies un gan zens sapratis kas vareja notikt ar apkartejiem un iespaidot sada veida uz visiem laikiem savu dzivi, bernibu un izpostit ari savu vienaudzu dzivibas.
 • Signe Zakka
  0 0 0

  Signe Zakka

  Protams,agresiju izskaidrot nevar, bet vienkārši tā somā cirvi nēsāt - tas gan ir vienkārši skaidrojams :( Ak šīs, interneta audzētās paaudzes, kur cilvēciskajā saskarē uzreiz jāķeras pie cirvja, ja nedabūn ko grib. Vectēvi rindā pēc šņabja varēja stāvēt pusdienu ...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl