Noziedzībā apsūdzēto deputātu Liepiņu attaisno Jelgavas tiesa

0 Komentāru
Noziedzībā apsūdzēto deputātu Liepiņu attaisno Jelgavas tiesa
Foto: F64

Jelgavas tiesa attaisnojusi Saeimas deputātu Daini Liepiņu, kuram bija izvirzītas apsūdzības par sešu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu – nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā. Tiesā skaidro, ka netika gūti pierādījumi Liepiņa vainai, savukārt pats deputāts ir pārliecināts, ka šī lieta ir mēģinājums ar viņu izrēķināties.

Dainis Liepiņš bija apsūdzēts septiņos noziedzīgos nodarījumos, kas izdarīti laikā no 2010. līdz 2012. gadam un saistīti ar nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā. Pēc apsūdzības uzskatiem, Liepiņš nepareizi norādījis lielas naudas summas, un par to prokurore lūdz viņu sodīt ar 3600 eiro naudas sodu.

Vēlāk prokurore samazināja epizožu skaitu un grozīja apsūdzību. Liepiņš skaidroja, ka, aizpildot deklarācijas, pieļāvis cilvēciskas kļūdas, kas valstij nav radījušas zaudējumus. Viņaprāt, lietu safabricējuši viņa oponenti – tas bijis politisks pasūtījums ar Jelgavas mēru saistītu cilvēku interesēs. Jelgavas tiesa piekrita komunicēt tikai rakstveidā. Skaidrojums tiesas lēmumam, kas labvēlīgs Liepiņam, ir pavisam lakonisks.

Netika iegūti pierādījumi noziedzīga nodarījuma sastāva esamībai Daiņa Liepiņa darbībās, par kurām celta apsūdzība. Pārējais pamatojums un motivācija būs pieejama pilnajā spriedumā 2. oktobrī. Citus komentārus tiesnese šobrīd neizteiks.

Līdz šim tiesvedības dēļ Liepiņš nedrīkstēja piedalīties Saeimas sēdēs. Taču arī šis labvēlīgais spriedums vēl nedod tiesības pilnvērtīgi piedalīties parlamenta darbā. Ja prokuratūra lietu pārsūdzēs, tā būs jāskata no jauna, un tikmēr Liepiņu Saeimas plenārsēžu zālē neredzēsim. Prokurore paziņojusi, ka pagaidām vēl nav izlēmusi, vai lietu pārsūdzēs. Tas būšot skaidrs pēc iepazīšanās ar pilnu sprieduma tekstu.

Skaties video:

0 Komentāru