Noziedzībā apsūdzēto deputātu Liepiņu attaisno Jelgavas tiesa

Komentāri

Jelgavas tiesa attaisnojusi Saeimas deputātu Daini Liepiņu, kuram bija izvirzītas apsūdzības par sešu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu – nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā. Tiesā skaidro, ka netika gūti pierādījumi Liepiņa vainai, savukārt pats deputāts ir pārliecināts, ka šī lieta ir mēģinājums ar viņu izrēķināties.

Dainis Liepiņš bija apsūdzēts septiņos noziedzīgos nodarījumos, kas izdarīti laikā no 2010. līdz 2012. gadam un saistīti ar nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā. Pēc apsūdzības uzskatiem, Liepiņš nepareizi norādījis lielas naudas summas, un par to prokurore lūdz viņu sodīt ar 3600 eiro naudas sodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēlāk prokurore samazināja epizožu skaitu un grozīja apsūdzību. Liepiņš skaidroja, ka, aizpildot deklarācijas, pieļāvis cilvēciskas kļūdas, kas valstij nav radījušas zaudējumus. Viņaprāt, lietu safabricējuši viņa oponenti – tas bijis politisks pasūtījums ar Jelgavas mēru saistītu cilvēku interesēs. Jelgavas tiesa piekrita komunicēt tikai rakstveidā. Skaidrojums tiesas lēmumam, kas labvēlīgs Liepiņam, ir pavisam lakonisks.

Netika iegūti pierādījumi noziedzīga nodarījuma sastāva esamībai Daiņa Liepiņa darbībās, par kurām celta apsūdzība. Pārējais pamatojums un motivācija būs pieejama pilnajā spriedumā 2. oktobrī. Citus komentārus tiesnese šobrīd neizteiks.

Līdz šim tiesvedības dēļ Liepiņš nedrīkstēja piedalīties Saeimas sēdēs. Taču arī šis labvēlīgais spriedums vēl nedod tiesības pilnvērtīgi piedalīties parlamenta darbā. Ja prokuratūra lietu pārsūdzēs, tā būs jāskata no jauna, un tikmēr Liepiņu Saeimas plenārsēžu zālē neredzēsim. Prokurore paziņojusi, ka pagaidām vēl nav izlēmusi, vai lietu pārsūdzēs. Tas būšot skaidrs pēc iepazīšanās ar pilnu sprieduma tekstu.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl