Komentāri
Notikumi Biķernieku mežā joprojām neskaidri; Elbakjana ģimene meklē aculieciniekus
Foto: Facebook/raimonds.elbakjans

Svētdienas rīta notikumi Biķernieku mežā joprojām ir visnotaļ neskaidri. Zināms, ka starp bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas locekli Sigordu Stradiņu un sportistu Raimondu Elbakjanu izcēlies konflikts pēc tam, kad Stradiņš šaudījies no sava ieroča.

Kailām rokām aizturēt cilvēku, kurš publiskā vietā šauj ar kaujas ieroci – tā var būt gan varonīga, gan muļķīga rīcība, norāda eksperti. Svētdienas rīta konflikts Biķernieku mežā starp sportistu Raimondu Elbakjanu un Vienotības politiķi Sigordu Stradiņu izpelnījies plašu rezonansi. Tomēr, kurš rīkojies nepareizi – politiķis, kurš šāvis uz, viņaprāt, draudīgu suni, vai sportists, kurš politiķi visai vardarbīgā veidā aizturēja – spēs noskaidrot tikai policija.

Elbakjans apgalvo, ka kopā ar ģimeni un diviem suņiem svētdienas rītā devies pastaigā par Biķernieku mežu. Viņš, braucot ar divriteni nedaudz atrāvies no pārējiem, kad pēkšņi izdzirdējis šāvienus un ieraudzījis skrienošu vīrieti. Tā kā aiz līkuma gaidījis Elbakjana dēls, viņš sapratis, ka vīrietis ir jāapstādina, tādēļ nogāzis viņu uz zemes.

”Viņš pat nemēģināja tik ļoti pretoties, cik visu laiku stiepās pēc šī te ieroča, un viņš visu laiku man cīniņa laiku kliedza – brīdinājuma šāviens ir izdarīts, tā liekot saprast, ka nākamais šāviens būs pa mani,” stāsta Elbakjans.

Viņš vīrieti savaldījis un izsaucis policiju. Ģimenes locekļi vēlāk stāstījuši, ka šis vīrietis it kā skrējis garām, bet dažu metru attālumā no viņiem pēkšņi apstājies un šāvis uz Elbakjana Bernes ganu suni.

Tam esot bijuši arī liecinieki, kurus tagad Elbakjana ģimene meklē. Tikmēr pats šāvējs – Sigrods Stradiņš – uzstāj, ka viss noticis pavisam citādi. Viņš mierīgi skrējis pa mežu, kad suns meties viņam virsū. Stradiņš ar šāvienu dzīvnieku aizbiedējis, izņēmis patronas no pistoles un skrējis tālāk. Tad viņam pēkšņi uzbrucis riteņbraucējs. Nekādus draudus viņš neesot izteicis.

”Neviens cilvēks nebija tanī brīdī. Ka es izmantoju ieroci, es jau izvērtēju situāciju, jo ieroci nedrīkst izmantot, ja ir apkārt cilvēki. Vismaz es nevienu cilvēku apkārt nemanīju, es jau pirms tam meklēju vai saimnieks blakus, bet nekas nebija,” stāsta Stradiņš.

Bijušais kārtības policija priekšnieks, drošības eksperts Aivars Grigulis norāda, ka apšaubāma šķiet abu iesaistīto pušu rīcība. Piemēram, ieroču aprites likums paredz, ka ieroci pret dzīvnieku drīkst izmantot tikai patiesu briesmu gadījumā. Kā tieši bijis šajā gadījumā gan noskaidros tikai policija. Tomēr arī šāvēja aizturēšana ar kailām rokām nav pareiza rīcība.

Jāpiebilst, ka policija pēc šā incidenta ierosinājusi virkni administratīvo lietu – par miesas bojājumu nodarīšanu, suņa laišanu pastaigā bez pavadas un šaujamieroča nepareizu lietošanu.

Elbakjanam var draudēt arī kriminālatbildība, ja pierādīsies, ka Stradiņam nodarītie miesas bojājumi ir nopietni.

Savukārt Stradiņam, ja pierādīsies viņa vaina, var draudēt izslēgšana no Vienotības – par to paziņojis partijas ģenerālsekretārs.

Lasi vēl