Noticis asiņains noziegums Vecmīlgrāvī

Pievienot komentāru
Noticis asiņains noziegums Vecmīlgrāvī

Vienā no apkaimē esošo māju pagrabiem Rīgā, Vecmīlgrāvī, atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Lai arī attiecīgais Vecmīlgrāvja pirmās līnijas nams, šķiet, ne ar ko īpaši neizceļas, rūpīgāk to aplūkojot, atklājas, ka zem trim stāviem ar pavisam parastiem dzīvokļiem ir arī plašs pagrabstāvs, kurā ierīkots gaiteņu labirints. Tajā ik pēc pāris metriem redzamas durvis, kas ved uz pavisam nelieliem pazemes mitekļiem. Šodien pie ieejas šajā vietā sastopam arī kādu vīru, kurš, kā mirkli vēlāk atklājas, ļoti labi zina, kāpēc “Degpunktā” šeit ieradušies. Viņš rīta agrumā atradis nogalināto kaimiņu. Vīru, kurš tikai pirms pāris nedēļām ievācies šajā namā.

“Gāju pie viņa pēc cigaretes. Pieklauvēju, atvēru durvis, viņš guļ beigts. (..) Viss asinīs, milzīga asins peļķe… Viņš tajā gulēja. Viņam ar nazi iedūra kaklā,” stāsta nogalinātā kaimiņš.

Vīrietis atklāj, ka iedzīvotāji uzreiz pēc šā atklājuma piezvanījuši 112 un jau dažas minūtes vēlāk šeit ieradušies mediķi un lērums policistu. Likumsargi sev līdzi aizveduši arī vienu no kaimiņiem – viņu turot aizdomās par slepkavību. Vīrs laipni ieaicina mūs iekšā un izrāda telpas, kurās vakarā pirms nozieguma vēl notikusi ballīte un baudīti grādīgie.

“Jā, jā… Es arī te sēdēju,” atzīst vīrietis, skaidrojot, kamēr bijis ballītē, nekāda konflikta nebija un viss bija normāli. Visi esot vienkārši sēdējuši un dzēruši alu. Pēc tam visi aizgāja mājās.

Kad viņš devies prom, vienlaikus aizgājuši pilnīgi visi.

Lai arī neviens no līdzās mītošajiem naktī pirms slepkavības nav dzirdējis konfliktu vai kādus aizdomīgus trokšņus, vairāki “Degpunktā” sastaptie iemītnieki norāda, ka aizturētais vīrs tieši pirms policijas ierašanās esot it kā nejauši izteicies, ka laiks “tīties” prom, taču acīmredzot nav paspējis savu plānu īstenot, jo tikai brīdi vēlāk jau redzēts, saslēgts roku dzelžos.

Valsts policijas Ziemeļu iecirkņa priekšnieks Jānis Bārzdainis neslēpj, ka aizturētais jau iepriekš vairākkārt ir nonācis policijas redzeslokā un piecas reizes ir tiesāts par dažādiem noziegumiem. Patlaban gan viņš pilnībā noliedz savu vainu izdarītajā un apgalvo, ka nav saistīts ar šo slepkavību.

Taču, tiesa, ņemot vērā policistu atrastos pierādījumus, aizdomās turētajam kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, un patlaban vīrietis tiesu gaida, atrodoties aiz restēm.