Noskaidrota abu Bolderājas gāzes sprādzienā cietušo vīriešu identitāte

Pievienot komentāru
Noskaidrota abu Bolderājas gāzes sprādzienā cietušo vīriešu identitāte

Zināms, ka sprādzienā bojāgājušais bijis kāds 33 gadus vecs vietējais iedzīvotājs Maksims, bet otrs vīrietis, kurš izdzīvoja, bet pilnībā zaudēja kāju, turklāt vēl tiek turēts aizdomās par mēģinājumu apzagt bankomātu, ir 30 gadus vecs bolderājietis Aleksejs, vēsta raidījums Degpunktā.

Kopš pamatīgā sprādziena pie dzelzceļa sliedēm Bolderājā patlaban pagājušas divas diennaktis. Mikrorajona iedzīvotāji sākuši apšaubīt policijas izvirzīto versiju par plānu spridzināt bankomātu un par eksplozijā cietušo un arī bojāgājušo saka tikai labus vārdus. Traģēdijas vietā, kur asiņainajā zemē redzami izrauti velēnas gabali, tagad gulst ziedi un sveces, pieminot bojāgājušo un jūtot līdzi smagi cietušajam vīrietim.

Skaties foto!

Degpunktā komandai ir izdevies noskaidrot viņu abu identitāti. Maksims – tā sauc 33 gadus veco vīrieti, kurš nejaušajā eksplozijā gājis bojā. Viņš dzīvo turpat Bolderājā, otrpus Buļļupei Parādes ielas rajonā jeb, kā vietējie saka, Ustjdvinskā – bijušo armijnieku ciematā. Vīrietis gan tur pratis labi iekārtoties un pat atvēris savu servisu. “Viņam bija sava firma, kaut ko viņš ar mašīnām darīja, nebija trūcīgs, viņam viss bija labi,” stāsta kāds vietējais.

Tikmēr otrs vīrietis ir 30 gadus vecais Aleksejs – viņš sprādzienā zaudējis kāju, zina stāstīt vietējie. “Dzirdēju, ka viņam pilnībā amputēta kāja – vakar viņš vēl bija bez samaņas, nezinu kā šodien. Izdzīvos – neizdzīvos, dod Dievs, lai izdzīvotu, jo puisis ir ļoti labs, strādīgs, nezinu, kas viņu tur ievilka!” stāsta Bolderājas iedzīvotājs.

Kā raidījums Degpunktā noskaidroja Rīgas Austrumu slimnīcā, Alekseja stāvoklis ir stabils. Vīrietim vairs nav nepieciešama atrašanās intensīvās terapijas klīnikā, un šodien viņš ir pārvests tālākai specializētas ārstēšanas saņemšanai slimnīcas stacionārā.

Par Alekseju veselību pārdzīvo visa Silikātu ielas apkārtne, kur puisis audzis un dzīvojis. Vēl jo vairāk tāpēc, ka viņam mājās palikusi sieva vārdā Anastasija un divi mazi bērni. “Viņš ir patiešām labs, ģimenisks, vienmēr ar bērniem kaut kur brauc atpūsties,” stāsta vietējie.

Arī citi iedzīvotāji vienprātīgi saka – Maksimu tikpat kā nav pazinuši, bet par Alekseju varot likt galvu ķīlā – lādzīgs čalis. Iespējams, viņu “sagandējuši” daudzie Bolderājas draugi. “Mēs visi esam izbrīnīti, ļoti labs puisis – tāds mierīgs. Viņiem ir divi bērni. Man pat liekas, ka noticis kāds pārpratums. Varbūt tur jau bija tā bumba vai kaut kas tāds. Varbūt viņi pat netaisījās to darīt. Ziniet kā – jaunie savācas, un tur tieši pretī ir diennakts veikals. Varbūt viņi uz to diennakts veikalu brauca? Kas to zina!” saka vietējie.

Vairāk informācijas par notikušo būs tad, kad policija nopratinās tikko pie samaņas nākušo un uz palātu pārvesto Alekseju. Jebkurā gadījumā, ja likumsargiem neizdosies pierādīt viņa saistību ar citu bankomātu spridzināšanām Rīgā un Latvijā, vīrietim patiesībā nekādas milzu nepatikšanas nedraud – varbūt vienīgi apsūdzība zādzības mēģinājumā un sprāgstvielu uzskaites un pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanā, un, ņemot vērā vīrieša veselības stāvokli, viņš noteikti saņems nosacītu sodu.

Skaties video!