Nolūstot velosēdeklīša stiprinājumam, bērns gūst smadzeņu satricinājumu

0 Komentāru
Nolūstot velosēdeklīša stiprinājumam, bērns gūst smadzeņu satricinājumu
Foto: Daniel Oines, Flickr.com

Līdz ar velosipēdu popularitātes pieaugumu, aizvien vairāk bērnu vecāku izvēlās atvases ņemt līdzi izbraucienos. Tomēr bērnu velosēdeklīši var arī salūzt, tā apdraudot bērnu. Nelaime notikusi Jūrmalā.

Kāda 35 gadus veca sieviete vadīja velosipēdu pa Krišjāņa Barona ielu, bet 11 mēnešus vecais bērns bija iesēdināts bērnu sēdeklītī. Braucot sēdeklītis nolūza no stiprinājumiem, un bērns kopā ar sēdeklīti nokrita uz ceļa.

Mazulis nogādāts slimnīcā, un pēc medicīniskās palīdzības sniegšanas tika atlaists mājās. Mediķi ziņo – viņam konstatēts smadzeņu satricinājums.

Velosipēdu pārdevēji ir izbrīnīti par Jūrmalā notikušo un saka, – visi sēdeklīši, ko šobrīd var iegādāties normālās tirdzniecības vietās, ir sertificēti, lai vai kāda veida krēsliņu pircējs izvēlētos.

Visiem, kuri savus bērnus pārvadā ar velosipēdu, speciālist iesaka – katru reizi pirms atvasi sēdināt krēsliņā, to labi apskatīt! Ja šķiet, ka kaut kas nav labi, radusies kāda plaisa vai citas problēmas, nekādā gadījumā nepaļauties uz labu laimi, un braucienu atlikt, līdz problēma atrisināta.

0 Komentāru