Rīgā ar viltu nolaupa astoņus gadus vecu puisīti un prasa 450 eiro izpirkuma maksu

2 komentāri

Vakar Rīgas Teikas iecirknī vērsās kāda 1972. gadā dzimusi sieviete, kura pastāstīja, ka ap pulksten 14:30 saņēmusi īsziņu no astoņgadīgā dēla mobilā tālruņa, pēc kuras sievietes saprata, ka dēls ir nolaupīts.

Īsziņas tekstā bija minēts, ja sieviete grib vēl kādu reizi redzēt savu dēlu, tad viņai noteiktā vietā un laikā ir jānogādā 450 eiro izpirkuma maksa. Īsziņas sūtītājs brīdināja par nevēršanos policijā, jo tas izraisīšot vēl smagākas sekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Teikas iecirkņa darbinieki nekavējoties uzsāka kriminālprocesu, un sadarbojoties ar vairākām Valsts policijas struktūrvienībām, uzsāka operatīvos meklēšanas pasākumus. Ap pulksten 18:20 ķīlnieku krīze tika atrisināta – atbrīvots ķīlnieks un aizturēta iespējamā vainīgā persona.

Aizturētais tika nogādāts iecirknī, kur policisti noskaidroja, ka tas ir kāds ģimenei tuvs cilvēks. 1994.gadā dzimušais jaunietis iepriekš bijis tiesāts par zādzību.

Pret aizturēto ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.panta 3.daļas par ķīlnieku sagrābšanu, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai turpmāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest fizisko vai juridisko personu vai personu grupu izdarīt kādu darbību, izvirzot to par noteikumu ķīlnieka atbrīvošanai, kā arī ja tas izdarīts pret mazgadīgo.

Šādam noziegumam likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

TOP komentāri

  • ha
  • auni
    0 0 0

    auni

    nekas jau vinjam nedraudes,tai likuma nekas konkrets nav neieverots,nekur nav mineets kas tas par smagakam sekam butu,un jebkura gadijuma ja kartigs advokats pastradatu ,tad vispar nekas nebutu,,vel vecaki dabutu pa dirsu,pa to ka 8 gadigs berns bez uzraudzibas

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl