Rīgā ar viltu nolaupa astoņus gadus vecu puisīti un prasa 450 eiro izpirkuma maksu

2 komentāri
Rīgā ar viltu nolaupa astoņus gadus vecu puisīti un prasa 450 eiro izpirkuma maksu
FOTO: LETA

Vakar Rīgas Teikas iecirknī vērsās kāda 1972. gadā dzimusi sieviete, kura pastāstīja, ka ap pulksten 14:30 saņēmusi īsziņu no astoņgadīgā dēla mobilā tālruņa, pēc kuras sievietes saprata, ka dēls ir nolaupīts.

Īsziņas tekstā bija minēts, ja sieviete grib vēl kādu reizi redzēt savu dēlu, tad viņai noteiktā vietā un laikā ir jānogādā 450 eiro izpirkuma maksa. Īsziņas sūtītājs brīdināja par nevēršanos policijā, jo tas izraisīšot vēl smagākas sekas.

Teikas iecirkņa darbinieki nekavējoties uzsāka kriminālprocesu, un sadarbojoties ar vairākām Valsts policijas struktūrvienībām, uzsāka operatīvos meklēšanas pasākumus. Ap pulksten 18:20 ķīlnieku krīze tika atrisināta – atbrīvots ķīlnieks un aizturēta iespējamā vainīgā persona.

Aizturētais tika nogādāts iecirknī, kur policisti noskaidroja, ka tas ir kāds ģimenei tuvs cilvēks. 1994.gadā dzimušais jaunietis iepriekš bijis tiesāts par zādzību.

Pret aizturēto ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.panta 3.daļas par ķīlnieku sagrābšanu, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai turpmāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest fizisko vai juridisko personu vai personu grupu izdarīt kādu darbību, izvirzot to par noteikumu ķīlnieka atbrīvošanai, kā arī ja tas izdarīts pret mazgadīgo.

Šādam noziegumam likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

2 komentāri