Nolaistai mājai iebrūk kāpnes; iedzīvotājiem draud bezpajumtnieka liktenis

0 Komentāru
Nolaistai mājai iebrūk kāpnes; iedzīvotājiem draud bezpajumtnieka liktenis

Aizvadītās nedēļas ceturtdienā Rīgā divstāvu koka mājai Sarkandaugavas ielā 21 iebrukusi kāpņutelpas grīda četru kvadrātmetru platībā, kā arī siena tādā pašā platībā un pārsegums divu kvadrātmetru platībā. Secinājums – mājā uzturēties ir bīstami dzīvībai.

Ēka avārijas stāvoklī bijusi jau kopš padomju laikiem, un par to no laika gala iedzīvotāji regulāri informējuši arī atbildīgās iestādes, taču nekas neesot ticis darīts, lai ēku savestu kārtībā. Apmēram pirms nedēļas mājas sienās parādījusies plaisa un šonedēļ notikusi avārija – iebrukusi nesošā siena un kāpnes.

No ēkas caur logiem izglābti astoņi cilvēki, kuri tagad izmitināti kur nu kurais – kāds paliek pie radiem, kāds pagaidu pašvaldības miteklī.

Kā norāda Rīgas namu pārvaldnieks, dzīvokļu īpašnieki jau pirms pusgada esot informēti, ka, balstoties uz eksperta atzinumu, nama ekspluatācija ir jāpārtrauc. Tieši tāpēc negadījuma vietu tagad apsargā pašvaldības policija, un jau ceturtdien tur ieradies Rīgas domes būveksperts, kurš novērtēs situāciju un sniegs slēdzienu par iespējām mājā uzturēties arī turpmāk. Visticamāk daudzi cilvēki tagad paliks bez jumta virs galvas un ja citu mitekli dome neierādīs daudzi būs spiesti kļūt par bezpajumtniekiem.

Foto

Video

0 Komentāru