Nodot tukšās pudeles Latvijā vairs nemaz nav izdevīgi

1 komentārs
Nodot tukšās pudeles Latvijā vairs nemaz nav izdevīgi
Foto: LETA

Daudzi noteikti atceras, ka padomju laikos varēja nodot visdažādākās stikla pudeles un par to saņemt naudu. Dažkārt pat prāvu summu, ja uz taras nodošanas punktu tika vesti maisiem pudeļu. Tagad stikla pudeļu nodošana vairs nav izdevīga.

Vienu šādu stikla pudeli iespējams atkārtoti izmantot līdz pat 16 reizēm. Tas nozīmē, ka viena pudele laika gaitā atsver gandrīz vienu šādu kasti, kurā ir 20 pudeļu. Vairāk nekā trīs gadus tukšās taras pieņemšanas punkti ir, piemēram, dažos veikalos.

Internetā atrodami vēl pāris uzņēmumi, kas pieņem tukšās pudeles. Tiek pieņemti līdz pat 20 visdažādāko pudeļu veidi. Pārtikas tirgotāju asociācijā norāda, ka šobrīd pudeļu pieņemšanā dominē tikai alus ražotāji, turklāt tas balstās uz zināmu pircēja, tirgotāju un ražotāju entuziasmu.

Skaties foto:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā saka, – valsts par prioritāti izvēlējās attīstīt dalīto atkritumu vākšanu, kas iekļauj daudz vairāk stikla taru veidus, ne tikai pudeles. Abu sistēmu uzturēšana mazai valstij nebūtu izdevīga un ka nākotnē plāno strādāt pie tā, lai iedzīvotājiem būtu vairāk pieejami konteineri stiklam.

Ministrijā norāda, ka šādā veidā ik gadu tiek pārstrādāti apmēram 30 tūkstoši tonnu stikla, un tā ir vairāk nekā puse no visa radītā stikla atkritumu daudzuma. Tiesa, stikls netiek pārstrādāts Latvijā. Un tas nozīmē, ka, iespējams, pudeļu vācējus lielceļu malās vai pēc plašākiem pasākumiem sastapt būs arvien grūtāk.

Skaties video:

1 komentārs