Komentāri
No Lietuvas cenšas ievest kravu ar 652 kilogramiem ūdenspīpju tabaku
FOTO: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde, operatīvi reaģējot uz informāciju, kas saņemta no kravas pārvadājumu uzņēmuma, atklāj un aiztur no Lietuvas ievestu kravu ar 652 kg ūdenspīpju tabakas.  

2016. gada 13. maijā, operatīvi reaģējot uz informāciju, kas tika saņemta no kravas pārvadājumu uzņēmuma, VID amatpersonas kāda uzņēmuma noliktavas telpās veica pārbaudi kravai, kuras norādītais maršruts bija no Lietuvas Republikas uz Lielbritāniju, bet uzraksti uz kastēm un iepakojumiem liecināja, ka kravas izcelsme ir Apvienotie Arābu Emirāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veicot kravas pārbaudi, aizdomas, ka kravā tiek slēpti tabakas izstrādājumi apstiprinājās. Kartona kastēs tika atklāti plastmasas iepakojumi ar uzlīmēm par norādi, ka iepakojumā atrodas mazgāšanas līdzekļi, tomēr pēc rūpīgas iepakojuma vizuālās pārbaudes un noplēšot papīra uzlīmi, tika konstatēts, ka uz iepakojuma ir tabakas izstrādājumu firmas nosaukums. Pārbaudot iepakojuma saturu, tika konstatēts, ka tajos atrodas ūdenspīpju tabakai līdzīga viela.

Kontroles laikā tika atvērtas 20 kartona kastes, kurās kopumā atradās 600 iepakojumi ar ūdenspīpju tabaku, kuras kopējais svars ir 652 kilogrami.

2015. gada pirmajā pusē VID veica operatīvo pasākumu kompleksu, kuras laikā Rīgā tika aizturēta organizētā grupa, kura nodarbojās ar ūdenspīpju tabakas kontrabandu no trešajām valstīm un izplatīšanu ES dalībvalstīs.

Pasākumu laikā tika aizturētas 2 personas un 969 kilogramus ūdenspīpju tabakas. Tā kā Latvijā tiesībaizsardzības iestādes pastiprināti pievērš uzmanību šādu preču kontrabandas veikšanai Latvijā, tad noziedzīgie grupējumi meklē ES valstis, kur kontrole šādām precēm ir mazāka, piemēram, Lietuva.

Lasi vēl