No degošas mājas izglābj piecus cilvēkus

Komentāri

Tik spožu operatīvo dienestu parādi Sarkandaugavā vietējie sen nebija redzējuši – krietns pulks glābēju, mediķu un policistu atsteidzās palīgā liesmās iesprostotiem cilvēkiem. Izglābti pieci mājas iemītnieki, tostarp divi bērni.

Patversmes iela Sarkandaugavā Degpunktā hronikās ir bēdīgi slavena ar postošiem ugunsgrēkiem, slepkavībām un sīkiem noziegumiem, kas pat nav pieminēšanas vērti. Vakar Patversmes ielas 2. nama iedzīvotāji atkal lika uz rajonu traukties visiem operatīvajiem dienestiem. Kā saka paši iedzīvotāji, kāda inteliģenta dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mēs jau gulējām. Es pamodos no tā, ka nav ko elpot. Skatos kaut kādas liesmas – es metos pie loga, bet logu pat nevarēja redzēt. Es viņu modināju, saucu, lai Toļiks mostas – degam! Skrējām pie durvīm, bet no durvīm nāca vēl lielāks karstums, skrējām atpakaļ. Ugunsdzēsēji pielika trepes, izsita stiklu un izvilka mūs no turienes,” notikušo atminas izglābtie.

Manāmi apjukušie un iereibušie iedzīvotāji saka paldies ugunsdzēsējiem. Neskatoties uz kondīciju, viņi labi saprot, ka viss varēja beigties traģiski.

”Izsita logu un pateica – dod roku! Tajos dūmos pastiepu roku, un viņš pateica, lai kāpju uz trepēm. Es pārlīdu viņam pāri, pēc tam tu pēc manis. Ja nebūtu viņu, es ar jums tagad nerunātu. Arī ātrajai palīdzībai paldies,” paldies glābējiem teic izglābtie.

Glābēji saka, – kopā izglābti pieci cilvēki, tostarp divi bērni. Kad liesmas jau ierobežotas un glābšanas darbi tuvojas beigām, Degpunktā sastapa kādu mājas iemītnieci, kura pastāstīja par patiesajiem ugunsnelaimes cēloņiem. Tie paši cilvēki, kurus ugunsdzēsēji izglābuši no briesmām, esot vienā kompānijā ar kādu pudeles brāli, kurš nu nekādi vairs nekontrolē savu rīcību. Un tieši tāpēc degšana ir likumsakarīga.

Diemžēl daudzās Rīgas mājās ir šāda situācija, kad normāli cilvēki grib dzīvot un attīstīties, bet liela daļa iemītnieku grib dzert un degradēties, taču, ja balsu vairākums tomēr ir saprātīgo iedzīvotāju pusē, tad ar vienu balsojumu mājas kopsapulcē ir iespējams atteikties no pārvaldnieka pakalpojumiem, dibināt savu kooperatīvu un ieviest kārtību, lai šādas un līdzīgas nelaimes nepārvērstos par ikdienu.

Skaties video!

Lasi vēl