No biškopjiem izkrāpj 4 tonnas medu; meklē attēlos redzamās personas

1 komentārs
No biškopjiem izkrāpj 4 tonnas medu; meklē attēlos redzamās personas
FOTO: LETA

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) atklājusi sešu personu grupu, kas varētu būt vainojama aptuveni četru tonnu medus izkrāpšanā.

Trīs personas ir aizturētas, bet vēl trīs izsludinātas meklēšanā. Policija lūdz iedzīvotājus ziņot par iespējamo krāpnieku atrašanās vietu.

Šā gada augusta beigās VP ENAP tika uzsākts kriminālprocess, jo bija saņemta informācija, ka apkrāpti vairāki biškopji. Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka krāpšanas ilgušas no šā gada jūlija līdz augustam, un kopā no zemniekiem izkrāptas aptuveni četras tonnas medus tūkstošiem eiro vērtībā.

Turpinot izmeklēšanu, policisti noskaidroja, ka krāpšanās varētu būt vainojama sešu cilvēku grupa, kas, viltojot dokumentus, uzdevusies par kādu citu uzņēmumu. Divu mēnešu laikā krāpnieki noslēguši fiktīvus pirkuma līgumus ar vairāk nekā desmit biškopjiem, izmantojot uzņēmuma SIA Mežrozīte tēlu un rekvizītus.

Izmeklēšanā atklājās, ka iespējamajiem krāpniekiem ar SIA Mežrozīte nav nekādas saistības – ļaundari viltojuši dokumentus, lai uzdotos par uzņēmuma pārstāvjiem un ar viltu noslēgtu līgumus.

Aizdomās par šā nozieguma izdarīšanu ENAP aizturējuši trīs personas – 1973. gadā dzimušu vīrieti, 1988. gadā dzimušu sievieti un 1985. gadā dzimušu sievieti. Aizturētajam vīrietim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, bet abām aizturētajām piemērota policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

Šobrīd likumsargi meklēšanā izsludinājuši vēl trīs vīriešus – 35 gadus veco Jevgeniju Altuņinu, 43 gadus veco Sigitu Petkeli un 49 gadus veco Aleksandru Stahovski -, kas varētu būt saistīti ar šo noziegumu. Ikvienu, kam ir kāda informācija par šo personu atrašanās vietu, policija lūdz atsaukties, zvanot pa tālruni: 67208555, 67208476, 110 vai sūtot e-pastu uz [email protected] .

1 komentārs